Ziraat Odası seçimi yapıldı

Ziraat Odası seçimi yapıldı
            Muratlı Ziraat Odası seçimi gerçekleştirildi.            Muratlı Ziraat Odası Umumi Heyet toplantısı, odanın konferans salonunda gerçekleştirildi. Divan Heyeti, Başkan İlker Ersoy ve kâtip üyelerden oluşturuldu. Çoğunluğun sağlandığı görüldü.
tasarım59 reklam paketi
            Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın mesajı okundu. Ardından kürsüye davet edilen Muratlı Ziraat Odası Başkanı Ender Borucu, “Değerli delege arkadaşlarım, bizler mahallelerimizden seçilip odamıza mahalle temsilcisi olarak gönderildik. Tüm çiftçilerimizin haklarını koruyup, onlara yardımcı olmak zorundayız. İşimiz zor, mesleğimiz gereği üretmek zorundayız. Bizler şartlar ne olursa olsun üretmeye mecburuz. Çünkü bizler üretmezsek ülkemizin vatandaşları aç kalır. Arkadaşlar, son yıllarda girdi masraflarımız % 100’ün üzerinde artmıştır. Bu şartlarda üretimimiz zorlaşmaktadır. Fakat bizler şartlar ne olursa olsun, üretmeye devam edeceğiz. Hükümetten tek isteğimiz insanca yaşamak ve bizlere her konuda destek olmalarıdır. Bizlerin isteği üretici olarak kullandığımız mazottan ve gübreden ÖTV ve KDV’nin kaldırılmasıdır. Havacı ve denizcilerden kaldırıldığı gibi bizden de kaldırılmasıdır. TMO’nun açılması, ilçemizde ve Trakya’da üretilen ayçiçeğinin daha fazla desteklenmesi, hasat zamanında ithalatın kesinlikle yapılmaması ve üreticiler olarak 2. sınıf vatandaş olmamaktır. Bir ilkokul çocuğuna çiftçi resmi çiz desek, yamalı pantolon elinde diğren, kürek; ayağında çizme ya da lastik ayakkabı çizer. Biz bunu hak etmiyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Köylü milletin efendisidir’ sözü hatırlatılıp, hayata geçirilmelidir. İlçemizin ekonomisi bizim elimizde, bizde yoksa esnafta da yok. Bu yüzden saygı bekliyoruz. Değerli delege arkadaşlarım, seçilen meclis üyelerimize ve yönetim kuruluna şimdiden başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.            2014, 2015, 2016, 2017 yıllarına ait bilanço, gelir-gider hesapları okundu. Kabul edildi. 2019-2022 yılları için hazırlanacak tahmini bütçeleri ve çalışma programının okunması, müzakeresi ve kabulü gerçekleşti. Oda Meclisi ve Oda İdare Heyeti’nin ibrası kabul edildi.
            Oda Meclisi’nin asil ve yedek üyeleri kapalı oylama ile seçildi. Oda Meclisi’nce Oda İdare Heyeti asil ve yedek üyeleri seçildi. Buna göre; Muratlı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Ender Borucu, İlker Ersoy, Kudret Öztuna, Ahmet Kurt ve Murat Olçar’dan oluşurken, Yedek Üyeler ise Saim Bozdağ, Ali Aydemir, Özkan Barış, Bülent Paçalı ve Kemal Demir olarak sıralandı.
            Dilek ve temenniler kısmında kısa bir konuşma yapan Başkan Ender Borucu, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
            Öte yandan, yeni yönetimin görev dağılımının ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.
            Hizmet Medya olarak hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz…

Yayınlanma Tarihi : 7/2/2019 15:15
Okunma Sayısı : 1815

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar