Z Kütüphane faaliyette

Z Kütüphane faaliyette
                Muratlı Hacı Rafet Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Z Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) açılışı gerçekleştirildi.tasarım59 reklam paketi
                Açılış öncesi konuşmasını yapan Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, “Okullarımızda fiziki alt yapımızın iyileştirilmesini önemsiyoruz. Memnuniyetle ifade ediyoruz ki; Muratlımızda derslik başına düşen öğrenci sayısının 20’nin altında olduğu, ikili eğitimin yapılmadığı ilçelerin başında gelmekteyiz. Bu anlamda eğitim alt yapısı konusunda Avrupa Birliği standartları üzerinde olduğumuzu ifade edebiliriz” dedi.
                Okumanın önemine değinen Demirayak, “Başarının en temel anahtarlarından birisi okumaktır. Bugün açılışını yapacağımız bu kütüphanemiz de bu amaca hizmet edecek. Esasen Zenginleştirilmiş Kütüphane modeli ile çocuklarımızın okuma verilerini en üst düzeyde sağlayacak şekilde dizayn edilen tasarımdır. Z Kütüphane sayısının okullarımızda daha fazla artmasını temenni ediyoruz. Ben emeği geçen, katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kaydetti.                Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ise, katılan herkesi selamlayarak; “Tabi bizler için mutlu anlar bunlar. Zira okullarımızın eğitim alt yapılarının geliştirilmesi, öğrencilerimize sunulan imkânların iyileştirilmesi bizleri de son derece mutlu ediyor. Tabi Mart ayının son haftası aynı zamanda kütüphaneler haftası olarak kutlanıyor. Bu anlamda okulumuza kazandırılan bu güzel, zenginleştirilmiş kütüphane de ayrı bir önem taşıyor. Tabi öğrencilerimizi hem bir üst öğrenime, hem de onları hayata hazırlamak eğitim öğretim hizmetleri anlamında öğretmen arkadaşlarımızın, bizlerin en önemli vazifesi. Bu anlamda bizlerin de öğrencilerimize yapmış olduğumuz tavsiyelerimizin içerisinde belki de en önemlisi onlara okuma aşkını kazandırabilmek. Öğrencilerimize eğitim öğretime devam ettikleri süre içerisinde en erken zamanda okuma aşkını, okuma heyecanını kazandırabilmek. Bu anlamda kütüphanemizin okulumuza, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Tabi bunları yaparken hayırseverlerimizin, eğitim paydaşlarımızın da çok önemli katkıları var. Ben onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimizin içindeki okuma aşkını daha da artırması temennisiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” sözcüklerini kullandı.
                Kurdele kesimi ile Z Kütüphane öğrencilerin hizmetine açıldı.

Yayınlanma Tarihi : 4/4/2019 18:45
Okunma Sayısı : 1137

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar