Yüksek geçer puanı kaptık

Yüksek geçer puanı kaptık
                Trakya Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı Başarılı Asıl Projeler Listesi yayımlandı. Muratlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Nitelikli Yetiştir, İstihdamı Geliştir’ projesi yüksek geçer puanıyla listedeki yerini aldı.                Kalkınma Ajansı + MTAL + Muratlı OSB
                Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak’ın mesleki eğitimi geliştirme, altyapının güncellemesi ve istihdamın arttırılmasına yönelik Muratlı OSB ortaklığıyla proje yapma fikri, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve OSB temsilcilerinin katılımıyla Muratlı Milli Eğitim Müdürlüğü organizatörlüğünde yapılan toplantıda benimsenerek; Kalkınma Ajansı’nın mali destek projeleri kapsamına alınması kararlaştırılmıştı.
tasarım59 reklam paketi
                Daha sonra Muratlı’da şekillenen projenin tüm Mesleki Teknik Anadolu Liselerinde ve Trakya Kalkınma Ajansı’na bağlı tüm illerde uygulanmasına karar verilmesi neticesinde; İlçe Kaymakamı Demirayak’ın önderliğinde hazırlanan proje, yüksek puanla kabul gördü.
                450 bin TL’lik hibe müjdesi
                Bu sayede Muratlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Moda tasarım, Kimya Teknolojileri ve Metal Teknolojisi bölümlerinin teknik donanımları (alt yapısı) 450.000 TL’lik hibe ile yenilenecek.
                Ayrıca, okulda ‘Kariyer Merkezi’ kurulacak. Muratlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri artık iş aramayacak. Kariyer Merkezi’nde KOSGEB ve İşkur ile ortak eğitimler de verilecek. Muratlı OSB’de faaliyet gösteren AKPA Kimya, Adalı Makine ve Modavizyon Tekstil ile protokol de yapıldı. Öğrencilerin iş sağlığı güvenliği eğitimlerini ve işletmelerde beceri eğitimlerini buralarda almaları planlanıyor.
                Ali Erkol teşekkür etti
                Projenin hazırlanmasında emeği geçen Kaymakam Dr. İsmail Altan Demirayak’a, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’a, İlçe Milli Eğitim Proje Ekibi’ne, Okul Müdürü Şenel Atılgan'a, projenin yazımını üstlenen Müdür Yardımcısı Suat Uygun ve Bilişim Teknolojisi Öğretmeni Yüksel Kılıç’a, yardımcı olan tüm personele teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Erkol ise, “Okulumuza, sanayimize ve Muratlımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2/8/2019 18:07
Okunma Sayısı : 1502

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar