Yılan hikâyesi gibi

Yılan hikâyesi gibi
                Muratlı’da çocukların ve yetişkinlerin havuz hayali bu sene de suya düştü.


                Muratlı Hizmet - İki kez açılışı yapılmasına rağmen faaliyetine ara verilen, pandemi döneminde ise pandemi kuralları çerçevesinde açılmayan, 1 Temmuz’dan bu yana izin verilmesine rağmen açılamayan Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 3. yılına girdi.
tasarım59 reklam paketi
                Muratlı’da yaşayan Ege adlı çocuk; “Havuza girmeye çalıştık, sokmadılar. Temizlik yapıyoruz dediler. Bugün yine geldik, kapıda kaldık. Dezenfekte aşamaları var dediler. 15 Temmuz’dan itibaren açılacak demişlerdi. Yine açılmadı. İnşallah artık açılır” ifadelerini kullandı.
                Havuzun açılmamasını yorumlayan Gazeteci Murat Ürtekin ise, “Bugün günlerden Demokrasi Günü. Demokrasi nedir? Eşitliktir. Yani halkın parasını, halkın vergileriyle toplanan parayı siz toprağa gömeceksiniz? Halkın hizmetine açamayacaksınız… Burası ıvır zıvırıyla yaklaşık 10 milyon TL’yi buldu. Yazıktır. Buna kamuyu zarara uğratmak denir” diye konuştu.
                Mantar hastalığı, zührevi hastalıklar gibi bulaşıcı hastalıklara karşı havuzun bir korumasının olmadığını belirten Gazeteci Ürtekin, “Bu işi yapmak çok masraflı. Bunu hesap edemediler. Bu havuzun yerine bir tane spor kompleksi yapılabilirdi. Mesela obezite almış başını gidiyor. İnsanlar uygun fiyata sağlıklarına kavuşsun diye zamanında böyle bir öneride de bulunmuştum” dedi.
                Böyle giderse havuzdaki temizliğin bir türlü bitmeyeceğini dile getiren Gazeteci Tuna Şerbetçi ise, “Siz siz olun bu çocukları üzmeyin, yormayın, ağlatmayın. Çocuklar her gün buradalar. 1 Temmuz dediniz, açamadınız. 15 Temmuz dediniz, yine açamadınız. Yarın 16 Temmuz, biz yine burada olacağız. 17 Temmuz, biz yine burada olacağız. Bu işin takipçisiyiz. Çocuklarımız için bu havuzun ivedi şekilde hizmete girmesini bekliyoruz” sözcüklerini kaydetti.
                Hizmet WEB TV'ye konuşan Muratlı sakinlerinden Çetin Engin ise, havuza geldiğini fakat çalışmadığını öğrendiğini söyleyerek; “Havuza geldim ama havuz yok ortada. Ben yetkililere seslenmek istiyorum. Bu havuz yapıldığı sene 4-4’lük bir havuz idi. Ne hikmetse ilk sene 1 ay çalıştı, bir daha da çalışmadı. Şimdi bakıyorum gençlerimiz, çocuklarımız geliyor; kapıdan hüsranla dönüyor. Hayal kırıklığı yaşıyorlar. Bu havuz madem yapıldı, düzenlenip temizlensin, çalışıp faaliyete girsin. Niye yapıldı bu havuz? Sadece havuzla da bitmiyor. Hemen havuzun arkasına bir park yapıldı. Bu park da içler acısı. İlk yapıldığında 4-4’lük, eksiksiz bir park idi. Orası da rezillik oldu. Yetkililere sesleniyoruz; buralar yapılsın artık” şeklinde konuştu.
Yayınlanma Tarihi : 15/7/2021 18:35
Okunma Sayısı : 2409

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar