Yeni dönemde ilk kez

Yeni dönemde ilk kez
                31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından Muratlı Belediye Meclisi ilk kez toplandı.                Toplantıya tüm Belediye Meclis Üyeleri’nin katıldığı görülürken, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla toplantının startı verildi.
                5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereği Meclis Başkan Vekili seçimi yapıldı. Oy çokluğu ile Meclis Başkan Vekili Cengiz Çayır olurken, 2. Başkan Vekili ise Tamer Yargı oldu.
                Meclis kâtipleri olarak oy çokluğu ile Hakan Öztürk ve Kıymet Onur asil üye, Ümit Kanbur ve İsmail Ateş ise yedek üye seçildi.
                Çiftçi Malları Koruma Meclis Üyeleri Kemal Demir, Ahmet Aydın, Mehmet Kuş, Kadir Kurt ve Murat Köseler asil üye, Halil Gülhan, Mustafa Bahar, Salim Başer, Özcan Kalender ve Hasan Demir yedek üye olarak seçildi.                Murakabe Heyeti’ne Hasan Beyazsu, Veli İşcan, Ayhan Meriç, Caner Aydın ve Hüdaim Kanbur asil üye, Erkan Yangöz, Ömer Çınar, Hüseyin Dilekli, Murat Çelebi ve Ahmet Kurt ise yedek üye olarak seçildi.
tasarım59 reklam paketi
                1 yıllığına encümenlik için oylama yapıldı. Oy çokluğu ile Ümit Kanbur ve Kıymet Onur asil encümen üyesi, İsmail Ateş ve Hakan Öztürk ise yedek encümen üyesi oldu.
                İmar Komisyonu’na Semih Keskin, Hakan Öztürk, Ümit Kanbur, Ayhan Kaplan ve Beytullah Ongun seçildi.
                Plan ve Bütçe Komisyonu’na Okan Ortaer, Salih Can Çevik, Özgür Çakmak, Cengiz Çayır ve Tamer Yargı seçildi.
                Eğitim-Kültür Komisyonu oluşturuldu. Eğitim-Kültür Komisyonu’na Necip Gür, Recep Azcan, Kıymet Onur, Özgür Çakmak ve Tamer Yargı seçildi.
                Asker Ailelerine Yardım Komisyonu’na Ayhan Kaplan, Okan Ortaer, İsmail Ateş, Kıymet Onur ve Özgür Çakmak seçildi.
                İçişleri Komisyonu’na Beytullah Ongun, Salih Can Çevik, Semih Keskin, Ümit Kanbur ve İsmail Ateş seçildi.
                İçkili Yer Tespit Komisyonu’na Necip Gür, Recep Azcan, Cengiz Çayır, Özgür Çakmak ve Tamer Yargı seçildi.
                Doğu ve Batı Trakya Belediyeler Birliği’ne Muratlı Belediyesi’ni temsilen Semih Keskin ve Tamer Yargı asil üye, Cengiz Çayır ise yedek üye olarak seçildi.
                2018 yılı faaliyet raporu Meclis Başkan Vekili Cengiz Çayır tarafından okundu. Oy çokluğu ile kabul edildi.                Amme Alacakları Satış Komisyonu’na İsmail Ateş asil, Hakan Öztürk ise yedek üye olarak seçildi.
                5 yıllık görev sürecinde Belediye Başkanı’na memur sendikaları ile toplu sözleşme yetkisi verilmesi hususu oybirliği ile kabul edildi.
                Muratlı OSB’ye 5 üye seçildi. Üyeler; Nebi Tepe, Aysun Yıldızoğlu, Hakan Öztürk, İsmail Ateş ve Semih Keskin’den oluştu.
                2018 gelir giderlerinin denetleme komisyonu tutanağı okundu. 2018 mali yılı hesap iş ve işlemlerinin yasalara uygun olduğu görüldü. Değerlendirme kısmında ise; yemek harcamaları, çiçek ve buket alımlarında piyasa araştırması yapılması yönünde önerilerde bulunuldu. Mal ve hizmet alımları konusunda uyarılarda bulunuldu. Giyecek yardımı, eğitim semineri vb konularında daha duyarlı olunması istendi.
                Hıdrellez Şenlikleri’nin düzenlenmesi hususu Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim-Kültür Komisyonlarına sevk edildi.
                Muratlı Belediyesi’ne ait temizlik şirketine yönetici seçildi. Nebi Tepe, Ümit Kanbur ve İsmail Ateş oy çokluğu ile şirket yöneticisi oldu.
                Meclisin ilk oturumu sona ererken, ikincisi 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 16.00’da yapılacak.
                Öte yandan, meclis toplantısının sonunda söz alan Muratlı Belediye Meclis Üyelerinden Beytullah Ongun, seçimin son günü sosyal medyada yaşanan hadise hariç seçim sürecinin barış içinde geçtiğini kaydederek; tüm adaylara ve seçmenlere teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi : 9/4/2019 16:32
Okunma Sayısı : 1765

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar