YEDAM'dan çağrı

YEDAM
                Muratlı’da tütün, alkol, internet, kumar ve madde bağımlılığıyla mücadele için çalışma yapan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) yetkilileri gerek telefonla, gerekse yüz yüze hizmet verdiklerini duyurdu.                Ücretsiz psikolojik ve sosyal destek
                Süleymanpaşa’da faaliyete giren danışmanlık merkezi aracılığı ile tüm civar ilçelere hizmet ettiklerinin altını çizen Yeşilay görevlileri, “YEDAM ile alkol ve madde ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolog ve sosyal hizmetler uzmanlarımız ile beraber psikolojik ve sosyal destek sağlayarak; yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek, bozulan yaşam düzenlerinin onarılmasını ve ilişkilerinin sağlıklı devam etmesini destekliyoruz. Kişinin alkol kullanımı fazlaysa, madde bağımlılığı tedavisi hakkında eğer aile üyelerinden biri bunları yaşıyor ama danışmanlık için gelmiyorsa, bilgi ve danışmanlık almak için kişilerin aileleri de doğrudan YEDAM’a gelebilirler” şeklinde konuştu.
tasarım59 reklam paketi
                Yeniden hayata tutunabilmeleri için

                Bağımlılık konusunda ücretsiz ve ayaktan danışmanlık hizmeti verildiğini kaydeden yetkililer, “Uzmanlarımız alkol-madde kullanan kişinin bağımlılık düzeyini saptadıktan sonra alkol-madde kullanımını bırakması konusunda yardımcı oluyor, tekrar kullanmaya başlamamak için yöntemler öğretiyorlar. Eşlik eden ruhsal sorunlar varsa (öfke kontrolsüzlüğü, kaygı vb) bunların düzelmesi için de psikolojik destek veriyorlar. Nasıl davranmaları konusunda aileleri bilgilendiriyorlar. Danışmanlarımız evlerinde ziyaret edip, gidişatı takip ediyorlar. Bunları başarabilmek için YEDAM ekibi olarak bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları yapıyoruz. Sosyal destek sağlıyoruz. Değişim demek yeni alışkanlıklar, yeni bir çevre, yeni bir hayat demektir. Danışmanlarımız; sağlık güvencesi, işsizlik, boş zaman değerlendirmesi gibi sorunların giderilmesinde diğer kurumlarla işbirliği içinde çalışıyor. YEDAM Atölye’de danışmanlarımızın sosyal yaşama uyumunu sağlayarak, meslek edindirme kursları veriyoruz. İyileşmenin kalıcı olması ve hayata uyumun sağlanabilmesi için YEDAM Atölye’de uzun süreli aktivitelerimizi sunuyoruz” diye konuştu.
                İrtibat çok kolay
                Adres: Çınarlı Mah. Hayrabolu Cad. No:110/B, (Eski Mezarlık Karşısı) Süleymanpaşa-Tekirdağ
                İrtibat: 444 79 75 numaralı çağrı merkezi
                (Çağrı merkezi 7/24 hizmette)
Yayınlanma Tarihi : 13/1/2020 18:26
Okunma Sayısı : 969

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar