TEMEK kurslarına yoğun ilgi

TEMEK kurslarına yoğun ilgi
            Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak 2014 yılında hayata geçirdiği Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) ile vatandaşların aile ekonomilerine destek olacak meslek edinmelerine katkı sağlamaya devam ediyor.tasarım59 reklam paketi
            Muratlı Hizmet - Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılında Muratlı’nın yanı sıra; Süleymanpaşa, Şarköy, Çerkezköy, Saray, Ergene ve Çorlu ilçelerinde hayata geçirilen ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören TEMEK kurslarında, alanlarında usta eğiticiler tarafından resim, üç boyutlu şekillendirme, kilim dokuma, dekoratif ev aksesuarları hazırlama, makrome örgü yapımı, makine nakışları, çini işlemesi, seramik biçimlendirme, kilim dokuma, aşçı yardımcısı, yaş pasta yapımı, el bakımı, bilgisayar destekli muhasebe, bilgisayar işletmenliği, Türk halk oyunları ve giyim üretim branşlarında eğitim veriliyor. Kursları başarı ile bitiren kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almaya hak kazanıyor.
            Başkan Albayrak: “Kurslarımız farklı branşlarla devam edecek”
            Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “İlçelerimizde ücretsiz olarak açtığımız TEMEK kurslarımız vatandaşlarımızın hem yeni meslek öğrenmelerinin önünü açıyor, hem de kendilerine sosyalleşme imkânı tanıyor. Kurslarımızı farklı branşlar ekleyerek devam ettireceğiz. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 24/11/2021 19:34
Okunma Sayısı : 893

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar