Tekirdağ'da '20. Geleneksel Yayla Şenlikleri' 28 Haziran'da başlayacak

Tekirdağ
            Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Geleneksel Yayla Şenlikleri’nin bu yıl 20’ncisi yapılacak.tasarım59 reklam paketi
            Muratlı Hizmet - Karadeniz Mahallesi Hayrabolu yolundaki şenlik alanında düzenlenecek ve 28 Haziran Cuma günü başlayacak etkinlik, 3 gün sürecek. Dernek Başkanı Muharrem Akyüz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, şenlik alanının hazırlanması için çalışmalara başladı.
            Dernek Başkanı Akyüz, Tekirdağ’da yıllardır herkesin keyif aldığı bir şenlik düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Her yıl şenliğin daha fazla ilgi gördüğünü anlatan Akyüz; “Trakya’da yaşayan herkes, özellikle Karadenizli hemşehrilerimiz şenliğe yoğun ilgi gösteriyor. Gurbetçi kardeşlerimiz bu şenlikte memleket hasreti gideriyor. Şenliğimiz herkese hitap eden, herkesin gelerek doyasıya eğlendiği bir etkinlik haline geldi. Burada yöresel ürünler, kemençe ve Karadeniz’den esintiler var. İnsanlar şenlikte Karadeniz’e doyacak diyebiliriz” ifadelerini kullandı.
            Akyüz, herkesi şenliğe davet ederek; “Yayla şenliğimizin amacı hem kendi kültürümüzü yaşatmak, hem de burada herkesin kaynaşması. Burada herkes kendinden bir şey bulacaktır. İnsanlar şenlikte 3 gün boyunca doyasıya eğlenecek. Karadeniz’in yöresel ürünlerinin tadına bakacak. Memleket özlemi çekenler memleketine gitmiş gibi olacak” şeklinde konuştu.
            Akyüz ayrıca, şenliğe destek veren Tekirdağ Büyüksehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar’a da teşekkür etti.
            Şenlikte; Sanatçı Sinan Yılmaz, Ezgi Eyüpoğlu ve yerel sanatçılar da sahne alacak.


Yayınlanma Tarihi : 24/6/2024 15:06
Okunma Sayısı : 4292

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar