Tekirdağ Pandemi Kurulu'nden ek kararlar

Tekirdağ Pandemi Kurulu
                Tekirdağ İl Pandemi Kurulu, sigara yasağı ve 65 yaş ve üstü vatandaşların kısıtlamasına dair ek kararlar aldı.

                Muratlı Hizmet - Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında olağan üstü toplanan Tekirdağ İl Pandemi Kurulu’nun ek kararları şöyle sıralandı:
tasarım59 reklam paketi
                113 ve 115 No’lu İl Pandemi Kurulu Kararı’na ilaveten;
                Tekirdağ’da vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulunabileceği cadde ve sokak ve meydanlarda getirilen sigara içme yasağına pazar yerleri de dâhil edildi. (Muratlı Kaymakamlığı’nca belirlenen sigara içme yasağı alanlarına uyarı levhası asılacak)
                65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10.00 – 16.00 arasında sokağa çıkabilmeleri, bu saatler dışında sokağa çıkmamaları kararlaştırılmıştı. Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız arasında işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.
                İlçelerimizde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunanlar ile bu faaliyetlerden elde ettikleri ürünleri çarşı/pazar yerlerinde satan, çiftçilikle de iştigal ettiğini belgeleyen (ÇKS, Ziraat Odası belgesi, kiralama, sözleşme veya diğer tarımsal belgeler) zirai faaliyetlerde 65 yaş üzeri zorunlu çalışması gereken, başka çalışacak kimsesi olmayan çiftçilerimizin tarımsal amaçlı çalışmalarına izin verilecektir.
                65 yaş üstü vatandaşlarımız toplu ulaşım araçlarında 10.00 – 16.00 saatleri arasında ücretsiz olarak seyahat edebileceklerdir.
                Alınan kararlara uymayanlar hakkında idari ve gerekirse adli işlem yapılması oybirliği ile kararlaştırıldı.
Yayınlanma Tarihi : 13/11/2020 23:20
Okunma Sayısı : 5549

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar