Tekirdağ'da şap hastalığına rastlanmadı

Tekirdağ
                Tekirdağ’da şap hastalığıyla ilgili bir sorun görülmediği belirtildi.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nin şap hastalığından 13 yıldır ari bölge olduğu vurgulanırken, vatandaşların gönül rahatlığıyla et tüketimi yapabileceklerine işaret edildi.
                Trakya bölgesinde hem hayvan refahı, hem de hayvan sağlığı konusunda bir sorun yaşanmadığını aktaran Kırklareli Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy ise, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bazı illerde görülen hastalığa yönelik hızla reaksiyon verdiğini, bazı illerde aşılamaların başladığını, Trakya’da da tekrar aşılama yapılacağını anlattı.
                Aksoy, “Zaten sürekli kontrol ve aşılamalar yaptığımız için bizim bölgemizle ilgili bir problem görülmüyor. Vatandaşlarımız rahat olsunlar bu konuda. Bu hayvanların eti kesildiğinde pişirilip veya kavurma yapılıp yenildiğinde insanlara hiçbir zararı, hiçbir hastalık bulaşma riski yok” şeklinde konuştu.
                Şap hastalığından ari olan Trakya bölgesinin hayvan hareketliliğine kapalı olduğunu da anımsatan Aksoy, “Bizim bütün kesimler kontrollü şekilde mezbahanelerde olduğu için her hayvanın sağlık kontrolü yapılıyor. Dolayısıyla kaçak bir hayvanın Trakya’daki aşılı ari bölgeye girmesi mümkün değil. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla et tüketimlerini yapabilirler” ifadelerini kullandı.
Yayınlanma Tarihi : 16/3/2023 20:44
Okunma Sayısı : 1960

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar