TEK PARK kabusu çöktü

TEK PARK kabusu çöktü
                Yol üstü ve açık otopark ücretlerine % 100 oranında zam yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TEK PARK A.Ş., Muratlı’da park ücretlerini ödemeyenleri icraya vermeye de başladı.                İcra talimatı yağdı
                TEK PARK yetkililerinden alınan bilgiye göre; yüksek otopark ücreti bulunanlar için icra dosyaları hazırlanarak; ücretlerin tahsili için icra takibi yapılması yönünde şirket avukatlarına verildiği, bunun neticesinde birçok kişiye icra dosyası açıldığı öğrenildi.
tasarım59 reklam paketi
                İlk dosya çarşı esnafına

                İlk tahsilatı icra yoluyla 100. Yıl Caddesi esnafına yapan TEK PARK A.Ş., işi icabı dükkanının önüne park edilen araçlar için bir esnaftan 8 bin TL para talep etti.
                Esnaflar ise, yol üstü parklanma ücretlerinin yasal olmadığını, bu yüzden avukatları aracılığıyla itiraz edeceklerini bildirdi.
                Aynı şekilde mağdur olan bir başka esnafa da 3 bin 600 TL’lik icra dosyası açan TEK PARK A.Ş., önümüzdeki günlerde tüm otopark ücreti bulunanlardan icra yolu ile borçlarının tahsil edileceğini belirtti.                İcralar sürecek mesajı
                TEK PARK yetkilileri, otopark ücreti bulunanların icra takibine maruz kalmadan borçlarını ödemeleri gerektiğini de vurgulayarak; biriken otopark ücreti olanlara icra takibinin önümüzdeki günlerde süreceğini söylediler.
                Bir dokunduk, bin ah işittik
                İcra kâğıtlarını görünce sitem eden mağdur vatandaşlar, “Geçen ay Büyükşehir Belediyesi katı atık bertaraf ücreti diye yeni bir ücret daha çıkarmış. Borçluymuşuz, faiz de binmiş. Onu ödedik. İki hafta önce suya zam geldi, ses etmedik. Geçen hafta otopark ücretlerine % 100 zam geldi, ona da he dedik. Bu hafta da sözde otopark borcu için icra kâğıtları elimize geldi. Yoldan bile ücret alıyorlar. Canımıza yetti artık. Belediye yakında nefes alırken bile bizden ücret talep edecek. Seçim bitti ya binin vatandaşın sırtına” yorumunu yaptı.

Yayınlanma Tarihi : 1/7/2019 14:47
Okunma Sayısı : 2997

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar