Tarihi yapı ne olacak?

Tarihi yapı ne olacak?
                Tadilatı süren eski Muratlı Meslek Yüksekokulu binası, şimdi de ‘Kaymakamlık’ olacağı yönündeki söylentilerle gündeme oturdu.                Akıbeti netleşmedi
                Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve bazı İl Yöneticileri ile AK Parti Muratlı İlçe Başkanı Ali Atılgan, bahse konu binada incelemelerde bulundu.
tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak’ın katılımıyla restore işi süren yapı gezildi. Binanın restorasyonunun ardından ne olarak kullanılacağı hususunda henüz net bir karar verilmediği öğrenildi.
                Kaymakamlık olacak iddiası
                Daha önce Millet Bahçesi ve Adalet Sarayı olacağı yönündeki değerlendirmelerle gündeme gelen tarihi yapı için şimdi de Muratlı Kaymakamlık binası olacağı tahminleri yapılıyor.
                Son olarak konuyla ilgili görüştüğümüz Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak ise, yapının içerisinde odaların küçük olduğunu, tarihi yapı olduğu için duvar kırma, birleştirme gibi işlemlerin yapılamayacağını belirterek; Kaymakamlık binası olarak kullanıma sıcak bakmadıklarını ifade etti.


Yayınlanma Tarihi : 15/5/2020 16:41
Okunma Sayısı : 1971

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar