Sıtkı Elfani noktayı koydu!

            Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte kızışan seçim yarışında tecrübe konuştu. 36 yıldır başkanlık görevini yürüten Sıtkı Elfani, suskunluğunu bozarak gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.            Tekirdağ’da en düşük harcama bizim!
            Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın son dört yıllık harcama istatistiği üzerinden kendisini eleştiren Selçuk Yurga’ya cevap veren Başkan Sıtkı Elfani, “Ben 4 yılın değil, görev yaptığım 36 yılın hesabını herkese veririm. Benim başkanlığım süresince ne bir dosya, ne de karar defterinde bir eksiğim olmamıştır. Böyle konuşmalarla insanların kafasını karıştırmasınlar. Eğer o yazıları yazan kişi biraz hesap kitaptan anlıyorsa; bunu önce dört yıla, sonra da aylığa böldüğü zaman aylık kaç liraya gelir hesabını yapsın. Tekirdağ’da 34 odayız. Diğer oda başkanları ile temas kursunlar, harcamaları ne kadarmış bir öğrensinler. Ben iddia ediyorum ki Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı olarak en düşük harcamayı yapan oda biziz. Rakamlar yalan söylemez” ifadelerini kullandı.
            Neden illa sen?
            Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özyürek’in Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na da başkan olmak isteyişine değinen Sıtkı Elfani, “Sayın Ali Özyürek kardeşim, bu ikinci başkanlığı bu kadar istemenin sebebi nedir? Sen değil de herhangi bir arkadaşını çıkarıp, kooperatif ile oda daha sağlıklı çalışarak esnafın önünü açamaz mıydı? Neden illa sen?” diye sordu.
            Faizsiz kredileri kimlere verdin?
            Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne ihtiyaç sahibi esnaflara verilmek üzere gönderilen 30’ar bin TL faizsiz kredileri Ali Özyürek’in kimlere verdiğini açıklamasını isteyen Başkan Sıtkı Elfani; “Ali Özyürek kardeşim, sen benim bildiğim kadarı ile parayı sevmezsin, rantı yine hiç sevmezsin. Fakat duyumlar alıyorum ki; Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin geçtiğimiz yıl esnafa verilmek üzere gelen faizsiz 30’ar bin TL kredilerinden sen kendin de kullandın ve duyumlar alıyoruz yönetimdeki bazı kişiler de kullanmış ve söylentiye göre ağabeyin de kullanmış. Bir de esnaf arkadaşlarımızın ağzında bazı isimler dolaşıyor. Esnaf olmayan yakınlarına da bu faizsiz krediyi kullandırmak adına bir açılış yaptırıp, krediyi kullandırdıktan sonra yine kapanış yaptıkları yönünde… Sayın Kooperatif Başkanı; hem benim, hem de esnaf kardeşlerimin gerçeği bilmesi için bu 30’ar bin TL’lik faizsiz paraları kimlere verdiğini açıkla. Önümüzdeki Cumartesi yapılacak olan seçimde kimlere 30’ar bin TL faizsiz kredi verdiysen dosyasıyla birlikte ortaya dökmeni bekliyoruz. Bu sayede hem bizi aydınlatmış, hem de hakkındaki dedikoduların önüne geçmiş olursun” ifadelerini kullandı.
            Farklı arkadaşlar yok muydu?
            Başkan Adayı Ali Özyürek tarafından hazırlanan Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetimi’nin mevcut Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetimi ile neredeyse bire bir aynı olduğunu dile getiren Sıtkı Elfani, “Yönetime girebilecek farklı arkadaşlar yok muydu? Yaklaşık 30 bin nüfuslu ilçenin esnaf odasını da esnaf kooperatifini de hep aynı isimler mi yönetecek?” diye sordu.
            Şahsi çıkarınız için ekmeğimle oynamayın!
            Başkan adaylarından Ali Özyürek ile aralarında geçen problem hakkında Hizmet Gazetesi’ne konuşan Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Sekreteri Sema Kahya ise, 9 yıldan bu yana odanın sekreterlik görevini yürüttüğünü anımsatarak; “Ali Özyürek bundan yaklaşık dört ay önce aktif üye listesini kendisine vermemi, bundan Oda Başkanımız Sıtkı Elfani’nin haberinin olmamasını istedi. Ben de kendisine Sıtkı Başkan’a sormadan veremeyeceğimi bildirdim. Durumu aktardığım Sıtkı Başkan ise, ‘Ali Özyürek’in böyle bir talebi varsa kendisi neden bana söylemiyor? Sana böyle bir teklif yapması etik olmamış’ dedi. Ben de Sıtkı Başkan’ın söylediklerini Ali Özyürek’e ilettim. Ali Özyürek bu cevaba kızmış olacak ki seçimi kazanacakmış edasıyla bana, ‘Seçimden sonra seninle çalışmayacağımı bil’ dedi. Ben de yaşadığım bu olayı yakınlarımla paylaştım. Olay bir süre sonra esnaflar arasında da duyulmuş olacak ki, Ali Özyürek ilçede yayın yapan bir gazeteye konuya ilişkin beyanlarda bulunarak; bunların iftira olduğunu söyledi. Odanın üye listesini başkandan habersiz veremem, benim yetkimde olan bir konu değil. Kendisine listeyi vermediğim için benim ekmeğimle oynayacağını söylemesi beni oldukça üzdü. 9 senelik görev süremde ne Sıtkı başkanımla, ne yönetimle, ne de esnaflarımızla bir sorun yaşamadım. Kimse şahsi çıkarları için ne benle, ne de ekmeğimle uğraşmasın” dedi.

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?


UFUK GENÇTÜRK
EMRAH TUNCA
NEBİ TEPE
İMDAT ALTINTAŞ
ETHEM GÜMÜŞ
SÜLEYMAN BERK
reklam 1
Günlük Kurlar