Sendikalı işçisini silahla tehdit etti iddiası

Sendikalı işçisini silahla tehdit etti iddiası
                Muratlı’da bir fabrikada yaşanan olay, jandarma karakolunda bitti.                Muratlı Hizmet - Olay, Muratlı’nın İstiklal-Kurtpınar OSB Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde yer alan bir tekstil fabrikasında meydana geldi.
                İddiaya göre; DİSK’e bağlı Tekstil İşçileri Sendikası İşyeri Temsilcisi Muhammed S.’yi grev öncesi odasına çağıran patron H.A., silahını gösterip tehdit etti. Durumu Tekstil İşçileri Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Teskici’ye ileten işçi Muhammed S., sendika yöneticisi ile birlikte Muratlı Jandarma Karakolu’na giderek fabrika sahibinden davacı ve şikayetçi oldu.
tasarım59 reklam paketi
                Jandarma tarafından ifadeye çağrılan fabrika sahibi H.A. iddiaları reddederken, şüphelinin ruhsatlı silahına tedbiren el konuldu.
                Hizmet Medya’ya konuşan DİSK’e bağlı Tekstil İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Teskici ise, “İşyeri sendika çoğunluğu sağladı. Toplu sözleşme sürecinde olan bir işyeri idi. Toplu sözleşmede idari maddelere imza atıldı. Maaşlarda anlaşamadık. Genel Başkanımız Arzu Çerkezkoğlu hanımla görüştüm, bu hafta içerisinde bir basın açıklamamız olacak ve ardından eylemlerimiz başlayacak” sözcüklerini kullandı.
                Öte yandan, olaya ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor.

 

Yayınlanma Tarihi : 5/9/2021 18:19
Okunma Sayısı : 3611

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar