Semt pazarcılarından mesaj var

Semt pazarcılarından mesaj var
                Muratlı’da Çarşamba Pazarı münasebetiyle pazar esnafını ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, pazarcıların ‘Kapalı Pazar Yeri’ talebi ile karşılaştı.                Kış mevsiminin yaklaşmasıyla pazar esnafı yağan yağmurdan oldukça dertli olurken, kapalı bir korunak olmadığı için yağışlarda malzemeleri ıslanıyor. Yağışlarla birlikte satışlarının da kötü gittiğini dile getiren pazarcılar, şikâyetlerini aktardılar ve Belediye Başkanlarından kapalı semt pazarının yapılmasını istediler.
tasarım59 reklam paketi
                Belediye Başkanı Nebi Tepe’nin sosyal medya hesabına da yorumlar yaparak; kapalı ve iklim şartlarına uygun pazar yeri talep eden pazarcılar, “Kışın soğuktan hem kendimizi, hem de ürünlerimizi korumaya çalışıyoruz. Artık açık pazar Türkiye’nin hiçbir yerinde kalmadı. Seyyarlar olarak kış koşullarına karşı yalıtımlı kapalı pazarlar istiyoruz. En çok paraya ihtiyacımız olan kış aylarında bu yüzden işlerimiz düşüyor” dedi.
                Pazarcılık mesleğinin çok zor bir meslek olduğunu kaydeden pazarcı esnafı, kapalı pazar yeri hususunun her seçim dönemi konuşulmasına rağmen gerçekleştirilmediğinin altını çizdiler. Kendi imkânlarıyla ile bez, branda veya naylon çekerek bu duruma önlem almaya çalıştıklarını belirten pazarcılar, kapalı pazar yerinin olmasının esnaf ve vatandaş için çok faydalı olacağını söylediler.
                Öte yandan, pazara çıkan vatandaşlarla da görüşen iki başkan, istek ve talepleri aldı.

Yayınlanma Tarihi : 9/10/2019 20:48
Okunma Sayısı : 2442

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar