Sahte altına Polis darbesi

Sahte altına Polis darbesi
                Muratlı’da kuyumculara sahte altın satmaya çalışan bir bayan ve ona yardım eden bir şüpheli kıskıvrak yakalandı.                Muratlı Hizmet - Olay, geçtiğimiz gün saat 14.30 sıralarında 100. Yıl Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir kuyumcuda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; kuyumcunun kalabalık olmasını fırsat bilen B.A. adlı şüpheli bayan, kuyumcuya 3 bin TL değerinde sahte bilezik verdi. Müşteri yoğunluğunun sona ermesinin ardından altından şüphelenen kuyumcu, aldığı bileziği teste tabii tuttu ve sahte olduğunu belirledi.
tasarım59 reklam paketi
                Durum polis ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine hızlı harekete geçen Muratlı Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin il merkezine doğru hareket ettiklerini tespit etti. Olaydan yaklaşık 1,5 saat sonra Tekirdağ il merkezinde yakalanan B.A. ve ona yardım ettiği tespit edilen M.A. gözaltına alınarak, Muratlı Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği’ne getirildi.
                Karakoldaki işlemleri tamamlanan iki şüpheli, daha sonra adliyeye sevk edildi. Adliyeye çıkarılan B.A. ve M.A. adlı iki şüpheli nöbetçi mahkemece tutuklanarak; Tekirdağ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edildi.
                Öte yandan, araştırmayı genişleten güvenlik güçleri, Muratlı’da tutuklanan iki şüpheli ile bağlantılı olduklarını belirlediği A.T. ve M.T. adlı iki şüpheliyi daha Denizli ilinde yakaladı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok miktarda sahte altın ele geçirildi. Denizli’de yakalanan iki şüpheli de tutuklandı.
                Yaklaşık 20 ilde aynı yöntemle kuyumcuları mağdur eden toplam 4 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma tüm hızıyla sürüyor.
Yayınlanma Tarihi : 24/11/2021 18:26
Okunma Sayısı : 4051

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar