Raporlar mecliste görüşüldü

Raporlar mecliste görüşüldü
            Muratlı Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısının ikinci oturumu gerçekleştirildi.            Belediye Meclis Üyesi Varol Türel’in annesinin rahatsızlığından ötürü toplantıya katılamadığı görüldü. Mazereti oybirliği ile kabul edildi.
            Nesrin Özbilen’in talebi hakkındaki komisyon raporu okundu. Teknik açıdan imarda değişiklik yapılamayacağından oybirliği ile talebin reddine karar verildi.
tasarım59 reklam paketi
            Bölge otoparkları belirlenmesi hakkındaki komisyon raporu okundu. 1/1000’lik planlarda bölge otoparkları belirlenmesi hususunda yeterli çalışma yapılamadığından dosyanın oybirliği ile iadesine karar verildi.
            Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Aşağısevindikli’deki su kuyularının bulunduğu parsellerin devir talebi hakkındaki komisyon raporu okundu. Çalışmanın devamına karar verildi.
            Muratlı Belediyespor’a 50 bin TL, Aşağısevindiklispor’a ise 15 bin TL nakdi yardım çıktı. Muratlı Halk Eğitimspor Kulübü ve Muratlı 1935 Spor Kulübü’ne ise 11’er bin TL nakdi yardım çıktı.
            Muratlı Anadolu Lisesi’ne çok amaçlı salon yapılması hususunda protokol ile Belediye Başkanı’na 20 bin TL’ye kadar harcama yapabilmesi için yetki verildi.
            2019 yılında yoksullara verilecek nakdi yardım miktarı aylık bir nüfus için 225 TL, hanedeki artan nüfuslarda ise kişi başı 150’şer TL olarak belirlendi.
            Muratlı Belediyespor folklor ekibine kostüm kiralanması için Belediye Başkanı’na 3 bin TL’ye kadar harcama yetkisi verildi.
            Muratlı Cemevi yanında bulunan 413 ada, 30 parseldeki parkın adının Uğur Mumcu Parkı yapılması ve parka Uğur Mumcu Anıtı’nın yapılması hususu bahse konu alanın tapusunun Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde olması nedeniyle yetkileri olmadığından reddedildi.
            Önümüzdeki meclis toplantısı, 5 Mart 2019 Salı günü saat 14.30’da yapılacak.
Yayınlanma Tarihi : 8/2/2019 17:16
Okunma Sayısı : 850

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar