Protokolün Kovid-19 mesaisi

Protokolün Kovid-19 mesaisi
                Muratlı’da koronavirüs denetimleri hız kazandı.                Muratlı Hizmet - İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 81 İl Valiliği’ne gönderdiği genelgeyle tüm il ve ilçelerde denetim başladı.
tasarım59 reklam paketi
                Sıkı denetim var

                Genelge kapsamında Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, Belediye Başkanı Nebi Tepe, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, genel kolluk birimleri (polis, jandarma) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından denetimler gerçekleştirildi.
                Denetimler, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yeme-içme ve eğlence yerleri, alışveriş alanları, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, otogar, taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları ve cadde ile sokaklar gibi yaşam alanlarını kapsayacak şekilde yapıldı.
                Bu yerlerde genel temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilip edilmediği kontrol edildi.
                Cezası mevcut
                Denetimlerde; hemen giderilebilir nitelikte anlık uygulamalardan kaynaklı süreklilik taşımayan aykırılıklar için birinci ihlalde uyarı, ikinci ihlalde idari para cezası, iş yeri, taksi ve toplu ulaşım araçları için üçüncü ihlalde bir gün, dördüncü ihlalde üç gün faaliyet durdurma cezası uygulanabiliyor.
                Toplum sağlığı açısından büyük anlamda risk oluşturan ve süreklilik oluşturan ya da kurallara aykırı davranışlarda ısrar edilen aykırılıklar için İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca cezalar belirlenerek; mülki idare amirince uygulanacak.

Yayınlanma Tarihi : 10/9/2020 12:11
Okunma Sayısı : 3021

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar