Projede 6. yıl

Projede 6. yıl
                Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi kapsamında Muratlı’da gübre dağıtımı ve atımı gerçekleştirildi.                Muratlı Hizmet - Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi çerçevesinde Muratlı’ya bağlı Hanoğlu ve Aşağısevindikli Mahallelerinde gübre dağıtımı ve atımı programı düzenlendi.
tasarım59 reklam paketi
                Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 2015 yılından bu yana meraların ot verimini arttırmak amacıyla sürdürülen proje kapsamında; ot veriminin 50 kilograma kadar düştüğü mera alanlarında verimlilik düzeyinin 4 kat arttırıldığı ve 200 kilogram seviyesine çıkartıldığı öğrenildi. Besicilik yapan vatandaşların, kaliteli kaba yem ihtiyaçlarının önemli bir kısmının çayır ve meralardan karşılanması ile daha ekonomik koşullarda üretim yapma imkânının doğduğu belirtildi.
                Gübre atımı ve dağıtımı programında bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “6 yıldır sürdürdüğümüz Mera İyileştirme ve Yönetimi Projemizin meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Projemiz Türkiye genelinde uygulanan en büyük mera ıslahı projesidir. Proje kapsamında yapılan çalışmalarımız ile birlikte il genelinde kaliteli kaba yem hususunda önemli bir açığı giderdik. Böylelikle yem fiyatlarının arttığı bir dönemde çiftçilerimizin girdi maliyetlerini azaltmış olduk. Tekirdağ, güçlü sanayisinin yanı sıra Türkiye ortalamasının çok üzerinde verimlilik düzeyinde topraklara sahip. Bu potansiyeli değerlendirebilmek adına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal mahallelerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Bu hizmetin tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
                Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ise, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından “Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında Hanoğlu ve Aşağısevindikli Mahallelerimizde düzenlenen gübre dağıtım törenlerine katıldık. Tarım ve hayvancılığa vermiş olduğu desteklerden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak'a teşekkür ediyor, yapılan desteklerin çiftçimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
                Düzenlenen programlara Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’nin yanı sıra; Daire Amirleri, Mahalle Muhtarları, çiftçiler, besiciler ve vatandaşlar da katıldı.

Yayınlanma Tarihi : 1/3/2021 16:51
Okunma Sayısı : 1116

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar