Özgür basın herkese lazım olacaktır

Özgür basın herkese lazım olacaktır
                Trakya Gazeteciler Birliği Başkan V. Kamil Baştuhan, basından sansürün kaldırılışının yıldönümünde açıklama yaptı.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Her yıl 24 Temmuz’u ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutladıklarını anımsatan Kamil Baştuhan, özgür ve güçlü basının bir gün herkese lazım olacağının altını çizerek; “Yaşadığımız toplumda yaşanan olaylar hakkında kamuoyunu objektif, tarafsız ve doğru bilgilendirmek tüm gazetecilerin asli görevidir. Bu sebeple çağdaş ve demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından olan basın; kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek toplumu aydınlatıp, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı kapsamında çalışmalarını devam ettirmelidir. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri takdire şayandır” sözcüklerini kaydetti.
                Pandemi döneminde yaşanan ekonomik sıkıntıların basını da etkilediğini belirten Baştuhan, “Milli ve yerli bir duruş ortaya koyan yerel medya işletmelerine ve tüm çalışanlarına hemşerilerimizi, yerel yönetimlerimizi ve ilgili kurum ve kuruluşlarımızı destek olmaya, sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.
Yayınlanma Tarihi : 23/7/2021 15:32
Okunma Sayısı : 889

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar