Okul önleri ve servislerde mesafeyi hak getire

Okul önleri ve servislerde mesafeyi hak getire
                2021-2022 Eğitim-öğretim yılının ikinci haftasında Cumhuriyet İlkokulu’nun önünde çekilen bu fotoğraf, sosyal mesafe kuralına uyulmadığını gözler önüne serdi. Öğrenci servislerinde çekilen görüntülerde de sosyal mesafenin yoğun şekilde ihlal edildiği gözlemlendi.                Muratlı Hizmet - 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı geçen hafta başladı. Pandeminin gölgesinde başlayan eğitim döneminde daha ilk günlerden kurallara uyulmaması dikkatlerden kaçmadı.
tasarım59 reklam paketi
                Cumhuriyet İlkokulu’nun önünde çocuklarını bekleyen velilerin görüntüleri ile öğrenci servis araçlarında yolculuk eden öğrencilerin fotoğrafları Hizmet Medya WhatsApp İhbar Hattı’na ‘Sosyal mesafeye hiç uyulmuyor’ başlığı ile geldi.
                Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulunca hazırlanan ‘Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde öğrencilerin bırakılması ve alınması sırasında personel ve velilerin sosyal mesafe kurallarına uyması ve maske takmaları zorunlu tutmuştu. Yine aynı rehbere göre; 65 yaş üstünün öğrencileri bırakmaması istenirken, pek çok okulda bu kurala da uyulmadığı öğrenildi.

 

Yayınlanma Tarihi : 13/9/2021 18:38
Okunma Sayısı : 1676

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar