Ödüllerini törenle aldılar

Ödüllerini törenle aldılar
                Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ülke genelinde bağımlılık temasıyla görsel ve edebi alanda eserlerin ödüllendirildiği ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışmasının Tekirdağ il birincileri Muratlı’dan çıktı. Birincilere ödülleri törenle takdim edildi.                Muratlı Hizmet - Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı bilgilendirmede; “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" her yıl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde örgün eğitim veren okullarda gerçekleştirilmektedir. Bu yarışma ile çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerine destek vermek; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayıp daha güvenli ve daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunarak yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanmaktadır” denildi.
tasarım59 reklam paketi
                Yapılan değerlendirme sonucunda; İlkokullar Kategorisi Edebi Alan İl Birincisi İdil Özkan - Süleymanpaşa  İlkokulu, Ortaokullar Kategorisi Edebi Alan İl Birincisi Mustafa Tahir Mallı- Çorlu Mükerrem Ali Kayan Ortaokulu, Lise Kategorisi Edebi  Alan İl Birincisi Sevde Naz Sayar - Muratlı Anadolu Lisesi, İlkokullar Kategorisi Görsel Alan İl Birincisi Beren Bilmem- Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu, Ortaokullar Kategorisi Görsel Alan İl Birincisi Ecenur Şimşek - Muratlı Mithatpaşa Ortaokulu, Lise Kategorisi Görsel  Alan İl Birincisi İlayda Uzun - Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi oldu.
                Dereceye giren öğrenciler ve eserleri, Türkiye finallerinde ilimizi temsil edecek. Bu kapsamda ilimizde edebi ve görsel kategoride ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde il birincilerimize ödülleri düzenlenen törenle verildi.
                Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan, Yeşilay Cemiyeti Tekirdağ Şube Başkanı Zafer Soykırlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Tekirdağ Yeşilay Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
                Tören toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.


Yayınlanma Tarihi : 29/9/2020 13:59
Okunma Sayısı : 2332

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar