O listede tanıdık isimler

O listede tanıdık isimler
                ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesi yayımlandı. Listede; NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve eski Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Ateş de yer aldı.                Muratlı Hizmet - ABD’nin Stanford Üniversitesi’nden bilim insanları tarafından her yıl oluşturulan ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’, Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı. Listede Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve eski Muratlı MYO Müdürü Prof. Dr. Murat Ateş de tekrardan yer aldı.
tasarım59 reklam paketi
                Dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı son liste Stanford Üniversitesi’nden Prof. Dr. John P. A. Ioannidis ve ekibi tarafından çeşitli bilimsel kriterlerin hesaplanmasıyla oluşturularak, geçtiğimiz günlerde bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış yayıncılık şirketi Elsevier tarafından yayımlandı. ‘Kariyer Boyu Etki’ ve ‘Yıllık Etki’ olmak üzere iki kategoride oluşturulan listede nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent, atıf, makale, atıf alan makale sayısı, h-indeks, hm-indeks ve yayımlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanıldı.
                22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında, dünyadaki bilim insanları arasından 2020 yılında ilk yüzde 2’lik dilime giren başarılı bilim insanlarının yer aldığı listede ‘Yıllık Etki’ kategorisinde toplam 190 bin 63 bilim insanı değerlendirildi. Dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı bu listeye Türkiye’den 1150 bilim insanı dâhil oldu ve Türkiye, listeye giren bilim insanı sayısı bakımından geçtiğimiz yılki başarısını artırarak listelerde yer aldı. Kariyer analizinin yapıldığı ve son beş yıllık yayınların atıf etkisine göre dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı ‘Kariyer Boyu Etki’ kategorisinde ise dünya çapında değerlendirmeye alınan 186 bin 177 kişi arasında Türkiye’den toplam 828 bilim insanı listeye dâhil oldu.
                Listede NKÜ’den Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, eski Muratlı MYO Müdürü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Ateş, her iki kategoride de bu yıl bir kez daha yer aldı. Rektörlüğe bağlı olarak faaliyet gösteren Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (NABİLTEM) Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Aydın ile NABİLTEM akademik personeli Doç. Dr. Elif Burcu Aydın, ‘Yıllık Etki’  kategorisinde listeye adını yazdırdı.
Yayınlanma Tarihi : 16/11/2021 12:27
Okunma Sayısı : 2103

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar