O iddia ortalığı karıştırdı

O iddia ortalığı karıştırdı
                Muratlı’da yerel bir gazetede yayımlanan bir habere ilişkin düzeltme yazısı istenmesine karar verildi.                Soruşturma onun hakkında değil
                Yerel bir gazetede yayımlanan ‘Başkan soruşturma açtı’ adlı haberde bahsi geçen soruşturmayı Belediye Yazı İşleri Müdürü E.Ersel Gündüz’ün geçirdiği yönündeki bilginin gerçeği yansıtmadığını belirten Belediye Başkanı Nebi Tepe, Hizmet Medya’ya yaptığı açıklamada; “Evet bir soruşturma var fakat Yazı İşleri Müdürü’ne veya bir başka memurumuza dair değil. Bizim bir süredir kulağımıza geliyordu; belediyeye müfettiş gelecek, belediyeye kayyum atanacak gibi asılsız dedikodular var. Biz de bu dedikoduların nereden ve nasıl çıktığını öğrenmek adına idari bir soruşturma başlattık. Kimseyi zan altında bırakamayız, henüz soruşturma neticelenmedi. Araştırıyoruz” sözcüklerini kullandı.
tasarım59 reklam paketi
                Basına kimse demeç vermemiş
                Muratlı Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısının ardından serbest kürsü bölümünde söz alan Belediye Meclis Üyeleri’nden Beytullah Ongun, bahse konu haberden dem vurarak; “Belediyede açılan idari bir soruşturma neticesinde Belediye Meclis Üyeleri’nden bazı arkadaşlarımızın basına demeç verdiğini okuduk. Soruşturmadan rahatsızlık duyduklarını, açıklama yaptıklarını okuduk. Bu Meclis Üyesi arkadaşlarımız kimlerdir bilmek istiyoruz. Şayet basına demeç veren Meclis Üyesi arkadaşımız yoksa da tekzip yazısı yazılıp, ilk çıkan gazetede yayınlanmasını talep ediyoruz” dedi.
                Belediye Meclis Üyeleri’nin hiç birinin bahse konu gazeteye demeç vermedikleri ortaya çıkarken, bunun üzerine söz alan Belediye Başkanı Nebi Tepe, “Yanlışlığın düzeltilmesini isteriz. Gereken yapılacak” dedi.
                Bir kez daha konuşan Beytullah Ongun ise, “Meclis Üyeleri’nin ismi farklı meselelerde kullanılmasın. Meclis üyeliği ciddi bir görevdir. Hiçbir Meclis Üyesi arkadaşımız beyanat vermediğinden Meclis Üyesi arkadaşlarımızın, bizlerin zan altında bırakılmaması açısından düzeltme yazısı yazılması gerekmektedir” diye konuştu.
                Bunun üzerine Belediye Başkanı Nebi Tepe, “Kimsenin şüphesi olmasın, gereken yapılacaktır” dedi.                İşte iddiaların odağındaki o haber:
Başkan soruşturma açtı
Muratlı belediyesinde 10 günden bu yana yaşanan karışıklıklar sonrası başkan Nebi Tepe soruşturma açtı.
Muratlı belediyesinde yazı işleri müdürü olarak görev yapan Ersel Gündüz, belediye başkanı Nebi Tepe hakkında ağır iddialarda bulunduğu, bu yönde birçok kimseye “başkan görevini kötüye kullanmaktan başlayarak birçok farklı iddiaları dile getirmesi üzerine, belediye başkanı Nebi Tepe, yazı işleri müdürü Ersel Gündüz hakkında soruşturma başlattığı görüldü. Geniş kapsamlı başlatılan soruşturma neticesinde neye varılacağı merak konusu olurken. Muratlı belediyesi yazı işleri müdürü Ersel Gündüz, iddialarını savunarak olayı Ak parti kanalından İçişleri bakanlığına ulaştırarak müfettiş istediği öğrenildi.
Yazı işleri müdürünün ihbar niteliği taşıyan girişmeleri sonucunda iddiaları doğrulanması halinde başkan Nebi Tepe’nin açığa alınacağını belirten Ersel Gündüz, “ Kılıçlar çekildi!” Diyerek başkana karşı açıkça hodri meydan dediğini açıkladı.
Olay Neden Bu hale Geldi?
Yazı işleri Ersel Gündüz’ün açıklamasına göre, başkan Nebi Tepe; “belediye başkan yardımcılığı sözünü ilk bana verdi. Ancak; daha sonra bu sözünü tutmayarak benim geleceğim makama Fen işleri müdürlük görevini yürüten Aysun Yıldızoğlu’nu başkan yardımcılığına verdi. Bu bana haksızlıktır… Kendisiyle 20 yılı aşkın bir süredir çalışan biriyim. Bana bu haksızlığı yapıyorsa, bende onunla uğraşacağım” dediği öğrenildi.
Belediye yazı işleri müdürünün iddiaları halk arasında konuşulmaya başlanması üzerinde belediye başkanı Nebi Tepe, kendisinin ve bazı daire müdürlerinin karalanmasının önüne geçilmesi için derhal soruşturma başlattı.
Yazı işleri Ersel Gündüz hakkında geniş çaplı soruşturma da birçok kişinin yanı sıra basının da ifadesine başvuruldu. SES Gazetesi olarak belediye başkanı bizden de duyumlar hakkında bilgi istedi.
Bazı Belediye Çalışanları ve Bazı Vatandaşlar olay Aydınlığa Çıksın!
Muratlı Belediyesi Daire Müdürlerinin ve Birinci Derece Yakınlarının Mal Varlığı Araştırılsın
Muratlı’da halk arasında belediye de ki kargaşalığı duyan bazı vatandaşlar. Muratlı belediyesinde önemli görevlerde bulunan daire müdürlerinin mal varlıkları araştırılsın çağrısında bulundu. Bu çağrıya Muratlı belediyesinde çalışan bazı görevliler olumlu bakarak “kimin ne yaptığı ortaya çıksın! Yoksa bir çoğumuz bu iddiaların altında lekeleneceğiz…” Açıklamasını yaparak, daire müdürleri ve birinci derecede olan yakınlarının üzerinde kayıtlı mülklerin olup olmaması yönünde araştırılmasını talep ettiler.
Belediye meclis üyeleri de rahatsız…
Muratlı belediye meclis üyeleri son günlerde yapılan söylentilerden rahatsız olduğu öğrenilirken, bu iddiaların araştırılmasını, gerçeğin ortaya çıkmasını isteyerek. Geniş çaplı soruşturmanın devam edilmesinin doğru olacağını belirttiler. Belediye meclis üyelerinden bazıları ise geçmişe dönük araştırılma yapılmasının doğru olacağını, bu çirkinlikler devam etmesi halinde tüm meclis üyelerinin de lekeleneceğinden korkuyoruz açıklamasını yaptılar.
Muratlı halkı tarafından, Belediye başkanın bu iddialar karşısında bir açıklama yapması bekleniyor.
Yayınlanma Tarihi : 4/11/2019 17:33
Okunma Sayısı : 1801

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar