Muratlı'da musluk suyu içilebilir mi?

Muratlı
                Muratlı’da sıkça sorulan “Şebeke suyu tüketmek güvenli mi?” sorusuna yanıt aranırken, Hizmet Medya WhatsApp ihbar hattına gelen görüntü adeta bu soruya cevap niteliğinde oldu.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Muratlı Hizmet Gazetesi’nin bir takipçisi tarafından gönderilen görüntü, vatandaşın evinde kullandığı arıtma cihazının filtresine ilişkin. Görüntüde; değişim esnasında beyaz olması gereken arıtma cihazının filtresinin koyu kahverengi renge dönüştüğü gözlemleniyor.
                TESKİ: “Sağlıklı içme suyumuz var” demişti
                Geçtiğimiz yıl bu konuda basın açıklaması yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TESKİ Genel Müdürlüğü ise; “TESKİ, resmi verilere göre sağlıklı içme suyunda başarılı iller arasına girmeyi yıllar önce başarmış ve bu yerini korumaktadır. Tekirdağlı vatandaşlarımız, şebeke suyunu rahatlıkla içme suyu olarak kullanılabilir. Ekiplerimiz her gün 402 farklı kontrol noktasından aralıksız olarak numune alarak içme suyu kalitesinin kontrolünü yapmaktadır. Genel Müdürlüğümüz tarafından Türkiye’de ilk olarak gerçekleştirilen, numune alma kabinleri 7 gün 24 saat kontrol altındadır” demişti.
                Muratlı’da günlük hayatın bir parçası haline gelen şebeke suyunu içmenin ne kadar sağlıklı olduğu kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi : 20/5/2024 18:28
Okunma Sayısı : 2682

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar