Muratlı Kent Konseyi kuruldu!

Muratlı Kent Konseyi kuruldu!
                Muratlı Kent Konseyi kuruldu. Muratlı’nın ilk Kent Konseyi Başkanı Fatma Çoban seçildi.


tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Muratlı Belediyesi Kışlık Düğün Salonu’nda organize edilen seçimli olağan genel kurulda; Fatma Çoban ve Beytullah Ongun başkanlık için yarıştı.
                Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan genel kurulda ilk olarak Divan Heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığı’na Muzaffer Doğan, Katip Üyeliklere Mehmet Cepko ile Hüseyin Yıldız ve Recep Zorlu seçildi.
                Divan Kurulu Başkanı Muzaffer Doğan, Kent Konseyi’nin önemine dikkati çekerek; Kent Konseyi’nin kurulumunun ilçenin gelişimine de katkı sağlayacağını belirtti.
                Kürsüye davet edilen Muratlı Belediye Başkanı Varol Türel ise; “5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 76. Maddesi’ne göre Kent Konseyi kurmak için bir adım attık. Bununla ilgili teklifi biz getirdik. Muratlı’mızı hep birlikte yönetelim. Bizim göremediğimiz veya eksik gördüklerimizi Daire Amirleri’nin, Muhtarların, siyasi parti temsilcilerinin desteğiyle hep birlikte tamamlamak için bir adım attık. Muratlı’mıza hayırlı olsun. Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” sözcüklerini kullandı.
                Muratlı Kent Konseyi Başkan Adayı Fatma Çoban, kendini tanıtarak; seçimi kazanması halinde yapacağı projelere ve çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Muratlı Belediyesi işbirliğiyle başarılı olacağını da kaydetti.
                Muratlı Kent Konseyi Başkan Adayı Beytullah Ongun da katılanları selamlayarak; seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerinin bir kaçını da paylaşıp; seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi. 10 yıl Muratlı Belediye Meclis Üyeliği yaptığını anımsatan Ongun, Kent Konseyi Başkanlığı için yeterli donamına sahip olduğunu belirtti.
                Ardından oylamaya geçildi. 1. turda Fatma Çoban 40 oy, Beytullah Ongun ise 28 oy aldı. 1 oy ise boş çıktı.
                2. turda Fatma Çoban 43 oy, Beytullah Ongun ise 25 oy aldı. 3. tur seçimlerine hazırlık yapılırken, Beytullah Ongun çekildiğini ilan etti.
                Buna göre; Muratlı Kent Konseyi Başkanı Fatma Çoban oldu. Başkan Çoban’ın Yürütme Kurulu’nun belirlenmesi için yeniden sandık başına gidildi.
                Sonuç olarak; Muratlı Kent Konseyi Başkanı Fatma Çoban, Asil Yürütme Kurulu Üyeleri Bekir Aktaş (ADD Başkanı), Erdal Durak (Genç Romanlar Dernek Başkanı), Ertuğ Görkem Varol (Baro Temsilcisi), Ferdi Şengün (Muradiye Mahallesi Muhtarı), Hüseyin Ehven (İstiklal-Kurtpınar Mahallesi Muhtarı), İsmail Ateş (Çiftçi Malları Koruma Başkanı) ve Umut Gökçe (Bel. Zabıta – Yerel Yönt. Hiz. Der.), Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri İlknur Ergün (Muratlı MYO), İsmail Koç (CHP İlçe Bşk), Kemal Demir (Aydınköy Muhtarı), Mehmet Çiğdem (Engelliler Derneği), Nevzat Açıkgöz (Kara Avcıları Derneği), Nigar Çelik (Muratlı Noteri) ve Özcan Türk (Kazımdirik-Turan Muhtarı) oldu.
                Hizmet Medya Ailesi olarak başta Fatma Çoban olmak üzere seçilen tüm ekibi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz…


Yayınlanma Tarihi : 10/6/2024 17:53
Okunma Sayısı : 1941

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar