Muratlı Belediyespor polemiğinde yeni sayfa

Muratlı Belediyespor polemiğinde yeni sayfa
                Muratlı Belediyespor’a yapılan ‘Muratlı CHP Spor’ yakıştırması son meclis toplantısında da gündeme geldi.                Muratlı Belediyespor Kulübü Derneği’nin nakdi yardım talebi konusu hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu kararı açıklanarak; kulübe 55 bin TL nakdi yardım yapılması kararlaştırıldı.
                Aşağısevindiklispor zarar görmemeli
                Bir önceki meclis toplantısında Muratlı Belediyespor'a yardım hususlarında bundan böyle ret oyu kullanacaklarını ifade ettiklerini hatırlatan AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanı Beytullah Ongun, “Geçen meclis toplantısı çıkışında CHP’li meclis üyesi arkadaşlar şakayla karışık bize; siz Muratlı Belediyespor’a destek vermeyecekseniz, biz de Aşağısevindiklispor’a destek vermeyiz dediler. Bunun üzerine Aşağısevindiklispor Başkanı olan meclis üyemiz Okan Ortaer arkadaşım biraz telaşa düştü. Aşağısevindiklispor’un belediyenin yardımlarının haricinde başka bir geliri olmadığını vurgulayarak; aldığımız Muratlı Belediyespor’u desteklemeyeceğimiz yönündeki grup kararının değiştirilmesini istedi. Aşağısevindiklispor’un menfaati doğrultusunda biz prensiplerimizden geri adım atalım, yoksa Aşağısevindiklispor ekonomik olarak büyük sıkıntı çekecek dedik. Bunu bu şekilde kamuoyuyla paylaşmak istiyorum” dedi.
                Çoğunluk değiliz
                Çoğunluktan dolayı AK Partili Belediye Meclis Üyeleri’nin ret oyu vermesiyle Muratlı Belediyespor’a gidecek yardımların önünün kesilmeyeceğini anımsatan Beytullah Ongun, “Biz sadece tepkimizi ve olayın ciddiyetini belirtmek maksadıyla böyle bir tutum sergilemiştik. Çoğunluk bizde olmadığından ötürü bizim oylarımızla Muratlı Belediyespor’a verilecek yardımların önü kesilmezken, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri’nin ret oylarıyla Aşağısevindiklispor’a yardımın önünün kesileceği kesin” şeklinde konuştu.
                ‘8 meclis üyesi oy kullanamaz’
                CHP’li Belediye Meclis Üyeleri’nden 8 tanesinin Muratlı Belediyespor Kulübü’nde yönetici olduğunun altını çizen AK Parti Meclis Grup Başkanı Ongun, “Meclisteki 8 arkadaşımız Muratlı Belediyespor’a ilişkin nakdi yardım talebi hususunda meclis oylamasına katılamazlar. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 27. maddesi gereği 8 meclis üyemiz bu oylamaya iştirak edemezler” diye konuştu.                Destek istedi, birleşme çağrısını da tekrarladı
                Muratlı’nın adının civar ilçeler ve illerde yaşatılması için, spor kulüplerinin ayakta kalması için bugüne kadar hep spor kulüplerini desteklediğini anlatan Belediye Başkanı Nebi Tepe, “Muratlı Belediyespor’a hepimiz destek olalım” dedi. Tepe ayrıca, ilçedeki spor kulüplerine yaptığı birleşme çağrısını da yineledi.
tasarım59 reklam paketi
                Gayemiz spora siyaset karıştırmamak

                Son olarak Beytullah Ongun’un ifadelerine cevap veren Muratlı Belediyespor Başkanı Av. Semih Keskin ise, spora siyaseti bulaştırmamaya çalıştıklarını vurgulayarak; “Yeri geldi bu meclis salonunda kendi parti grubumu karşıma aldım. Ne içindi? Eski oyuncusu ve üyesi olduğum Aşağısevindiklispor’a o dönem aynı ligde oynayan Muratlı Belediyespor’la eşit miktarda yardım edilmesi, paylaşımın adaletli olması içindi. Elimizden geldiğince spora siyaseti karıştırmamaya gayret ediyoruz” sözcüklerini kaydetti.
                Öte yandan, Muratlı Belediyespor Kulübü Derneği’ne 55 bin TL’lik nakdi yardım talebi meclis tarafından da oybirliği ile kabul edildi.
Yayınlanma Tarihi : 10/1/2020 12:18
Okunma Sayısı : 1440

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar