Minarelerden korona çağrısı

Minarelerden korona çağrısı
                Muratlı’da Cami minarelerinden koronavirüs çağrısı yapıldı.                Muratlı Hizmet - Muratlı’da Cami hoparlörlerinden yapılan anonslarda; koronavirüs salgını ile mücadelede yeni döneme girildiği hatırlatılarak; alınan tedbirlere uyulması istendi.
tasarım59 reklam paketi
                Haziran ayı başlarında startı verilen kontrollü normalleşme sürecinin ardından Muratlı’da maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmamasından ötürü Kovid-19 riski artmıştı.
                Tekirdağ Valiliği’nce maskesiz dolaşmak yasaklanmış ve vatandaşların sosyal mesafe kuralına riayet etmeleri istenmişti.
                Muratlı İlçe Kaymakamlığı, alınan tedbirler konusunda vatandaşları uyarmak amacıyla İlçe Müftülüğü’ne göndermiş olduğu talimatta; sabah ezanı hariç diğer vakit ezanlarının ardından Cami hoparlöründen anons yapılmasını istedi.
                Cami hoparlörlerinden yapılan anonslarda; maske takma, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edilmesi uyarısında bulunuldu.
                Yapılan anonslarda şu sözcüklere yer verildi: “Koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir döneme girdik. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen rehavete kapılmayalım. Tedbiri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Maske takmak zorunludur. Sokağa çıkınca mutlaka maskenizi takınız. Maske takmayanlara ceza uygulanacaktır. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak, bu dönemi de hep birlikte inşallah aşacağız. Sabrınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz.”
Yayınlanma Tarihi : 22/6/2020 13:37
Okunma Sayısı : 2130

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar