MHP Teşkilatı'ndan Başbuğ mesajları

MHP Teşkilatı
                Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muratlı İlçe Başkanı Hüseyin Tufan ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Kaplan, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet ve özlemle andı.                Hüseyin Tufan; “Mukaddes bir miras bıraktı”
                Merhum Başbuğ Türkeş’i minnetle anan MHP Muratlı İlçe Başkanı Hüseyin Tufan; “Bize evlatlarım derdin, biz ise ‘Başbuğ Alparslan Türkeş’ diye göğü yırtardık… Aylardan Nisan, baharı karşılamaya hazırlanırken acı bir haber ile Milliyetçi-Ülkücü camianın, Türk Dünyası’nın ve onu seven herkesin mevsimi kışa döndü. On binlerce insanın yüreği o an tek bir insan için yandı. O insan için yek vücut oldu. Yalnızca Türkiye değil, tüm Türk Dünyası onun ardından yasa boğulmuştu. Rahmet-i Rahman’a, sonsuzluğa ulaştı. Başbuğumuz 4 Nisan günü ve o vakte kadar inandığı değerler ve davası uğruna, Türk Dünyasına kalbi bağlılıktan, Milliyetçi Türkiye ideolojisinin bir gün gerçek olması ülküsünden bir an bile geri durmadı. Çünkü o, Türk Milleti’nin ve Türk Milliyetçiliği’nin bayraklaşan bir ismi olmuştu. Hilalin yıldıza duyduğu aşk misali, vazgeçilmez yeminlerin üzerine kurulu bir sevdaydı onunkisi. Başbuğumuz; Ülkücü Türk Gençliği’nin mihmandarı, yolumuzda sönmeyen bir ışık, mukaddesatımızın koruyucusu ve gözeticisi, gelecek nesillerin mimarı olmuştur. Bizler senin mukaddes miras olarak bıraktığın Türk Milliyetçiliği’ni ve Turan Ülküsü’nü yaşamak ve yaşatmak için fikir, iman ve ülkü aşkı ile hakim kılmak için çalışacağız. Bizler senin 9 Işık Doktrini’nin yılmaz savunucusu ve uygulayıcısı olacağız. Hiçbirinden asla taviz vermeyeceğiz. Bizler davamızın istikbali için birlik ve beraberlik şuuruyla hareket edip, ülkenin menfaatlerini şahsi menfaatlerimizden üstün tutup ve gerekirse şahsi menfaatlerimizden feragat edip Türk Milleti’nin mukadderatı ve geleceği için durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Kutlu mefkûremize taviz vermeden, mukaddesatımızın koruyucusu olup hayal ettiğimiz medeniyet tasavvurumuzu gerçek kılmak için yüreğimizle, fikrimizle, birlik ve beraberliğimizle kavuşacağız. Türk Milliyetçiliği davasının yılmaz ve yıkılmaz savunucusu, ömrünü Türk Milleti’nin onurlu geleceğine adayarak mücadele eden, her türlü zorluk ve baskıya karşı yılmadan, yıkılmadan ömrünün son demine kadar davasına hizmet etmiş olan büyük Türk Milliyetçisi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı, Türk Dünyası’nın Başbuğu Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 24. sene-i devriyesinde özlem, minnet ve saygı ile anıyorum. Ruhun şad, mekanın cennet olsun Türk’ün son Başbuğ’u…” sözcüklerini kullandı.
tasarım59 reklam paketi
                “Ruhu şad, mekânı cennet olsun”

                MHP Muratlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Kaplan ise, Başbuğ’u anma mesajında; “Merhum Genel Başkanımız, Türk Milleti’nin Başbuğu Sayın Alparslan Türkeş’i saygıyla, rahmetle ve özlemle anıyoruz. Milletimizin ve devletimizin büyük bir sınavdan geçtiği, ağır ve tahrik edici, tahammülü çok zor olan milli sorunlarla karşı karşıya bırakıldığımız bu günlerde, Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler, sağduyulu, gerçekçi ve dengeli davranabiliyorsa; şüphesiz ki bunda en büyük pay merhum Başbuğumuzundur. Yokluğunu daha derinden hissettiğimiz bu ortamda, Başbuğumuzun bize çizmiş olduğu yolda yürümek için gayret gösteriyoruz. Vefatının 24. yıldönümü dolayısıyla tekrar Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Türk İslam Âlemi’ne, Türk Milliyetçilerine ve tüm Ülkücü Harekete başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.
Yayınlanma Tarihi : 3/4/2021 16:04
Okunma Sayısı : 4396

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar