Mezarlıklar açık ama ziyaret yok

Mezarlıklar açık ama ziyaret yok
                Muratlı’da Arefe Günü ve Ramazan Bayramı’nda kapalı olacak yerler arasında bulunan mezarlığa, sokağa çıkma kısıtlaması öncesi son günde beklenen ziyaretçi akını olmadı.                Muratlı Hizmet - Arife günü öncesi mezarlık ziyaretlerinin kontrollü olarak yapılacağı bildirilmişti. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Muratlı’da, Arife Günü ve Ramazan Bayramı öncesi İlçe Mezarlığı’na beklenen ziyaretçi yoğunluğu gerçekleşmedi. Mezarlığa az sayıda vatandaşın geldiği gözlemlendi.
tasarım59 reklam paketi
                Öte yandan, bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçileri kabir ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları Muratlı İlçe Kaymakamlığı’nca sağlanacak.
                Diğer taraftan, koronavirüs çalışmaları kapsamında il genelindeki tüm mezarlıklarda dezenfekte işlemlerinin aksatılmadan devam ettirildiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “Ramazan Bayramı öncesi, tüm mezarlıklarımız vatandaşlarımızın ziyaretlerine hazır hale getirildi. Temizlik ve bakım çalışmaları yapıldı. Mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlarımıza kandil günü kandil simidi dağıtılmasının yanı sıra Kuran'ı Kerim meali ve dua kitapları da hediye edildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı öncesi mezarlık ziyaretlerinde herhangi bir sorun yaşamaması için her türlü tedbir alınmış durumda. Şimdiden tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” sözcüklerini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi : 22/5/2020 18:13
Okunma Sayısı : 1205

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar