Kadın dostu belediye olacağız

Kadın dostu belediye olacağız
            Cumhur İttifakı AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, kadınlarla ilgili yaptığı açıklamada; kadınların toplumun baş tacı olduğunu hatırlattı. Mestan Özcan, kadınlara gerekli fırsat ve imkânların sunulmasının belediyenin de görevleri arasında olduğunu vurguladı.            Bulundukları her alana ayrı bir anlam ve güç kazandıran kadınların önemini dile getiren Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özcan, “Kadınlarımızın ne kadar güçlü, başarılı ve azimli olduklarını en başta kendi ailemdeki kadınlardan dolayı çok iyi biliyorum. Bu gücü, bu potansiyeli desteklemek bizim en önemli görevlerimizdendir. Kadınların ev ve aile yaşantıları dışında sosyal, ekonomik, siyasal, sanatsal tüm alanlarda aktif rol oynayabilmelerinin önünü açmalıyız. Yaptığım ziyaretler ve görüşmelerden çıkardığım sonuç da kadınlarımızın bizden bunu beklediği yönünde oldu” diye konuştu.
tasarım59 reklam paketi
            Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlar için yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Mestan Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “Çalışan kadınları her zaman destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Hangi alanda olursa olsun verdikleri emeğin bizim için değeri çok büyük. Bu sebeple Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik projeler üreteceğiz. Ev-aile yaşantıları ve üstlendikleri sorumluluklar dolayısıyla çalışma hayatından uzak kalmış durumda olan kadınları da ekonomiye katmak amacıyla bir sistem geliştiriyoruz. Evlerde yapılan el işi ürünlerden tutun, annelerimizin yaptığı gibi çeşitli gıda ürünlerine kadar aslında tüm kadınlar sürekli üretim yapıyorlar. Büyükşehir Belediyesi olarak onları destekleyebiliriz diye düşündük. Bir platform kuracağız, el emeği olan ürünlerin tümünü markalaştırarak satacağız ve kadınlarımızın bundan ekonomik kazanç elde etmesini sağlayacağız. Bu ürünlere tüm Türkiye’den hatta Avrupa’dan yoğun talep olacağı konusunda gözlemlerimiz oldu ve çok başarılı olacağımızı düşünüyorum.”
            AK Partili Aday Mestan Özcan, “Kadınlarımızın sorunlarını, dertlerini, taleplerini dinliyorum ve hepsi için çalışmalar yapıyoruz. Haksızlığa, eşitsizliğe, ayrımcı uygulamalara karşı her zaman dik duran ve mücadele eden tüm kadınların yanındayım” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Yayınlanma Tarihi : 7/3/2019 18:29
Okunma Sayısı : 359

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar