İYİ Parti'den Pazar Yeri çıkışı!

İYİ Parti
                İYİ Parti Muratlı İlçe Başkanı Uğur Öner, “Kapalı Pazar Yerimiz nerede?” diye sordu.                “Sözler tutulmuyor, halimiz ortada!”
                Muratlı’ya halen Kapalı Pazar Yeri kazandırılamamasından ötürü tepkisini dile getiren İYİ Parti İlçe Başkanı Uğur Öner, yerine getirilmeyen vaatlerden artık bıktıklarını kaydederek; “Her genel ve yerel seçim dönemi verilen vaatler, gerçekleşmeyen projelerden dolayı maalesef her şey aynı kalıyor. Genel seçimlerde gaz bulunan bereketli topraklar, yerel seçimlerde gaz verilen güzel Muratlı… Akşam saat 9’dan sonra mis gibi kokan, kayıkla gezilen deresi, yamalı yolları, çukur sokakları, devlet hastanesi görünümlü büyük sağlık ocağı olan Muratlı... Sadece ilçe belediyemize değil, büyükşehir belediyemizi yönetenlere ve Ankara’da her seçim dönemi gaz bulan hükümet yetkililerine sesleniyorum; Muratlı ilçe olsun!” sözcüklerini kullandı.
tasarım59 reklam paketi
                “Önce betonarme, sonra branda dediniz”
                Önce betonarme olarak yapılacağı açıklanan Muratlı Kapalı Pazar Yeri’nin daha sonra brandaya çevrildiğini fakat halen Branda Pazar Yeri’nin de yapılamadığını belirten İYİ Partili Başkan Öner; “Başka ilçelerde yaşayanlar için küçük, Muratlı’nın güzel insanları için büyük hayallerimizden biri Kapalı Pazar Yeri, peki nerede? İlk önce betonarme, daha sonra brandadan yapılması planlanan Kapalı Pazar Yeri’ne Muratlımız ne zaman kavuşacak?” diye konuştu.
                Yeri yanlış, projesi uygunsuz
                Planlı şehirlerde yapılan Kapalı Pazar Yerleri’nin durumuna göre otopark, düğün, organizasyon, fuar ve sergi alanı, çocuklara ve gençlere yönelik sportif ve eğlence faaliyetleri içinde değerlendirilmesinin boş zamanlarında atıl olmamasını sağlayacağını ve verimlilik açısından da bunun önemli olduğunu vurgulayan Başkan Öner, Kapalı Pazar Yeri yapılması planlanan yerin tercihini de doğru bulmayarak; “Muratlı 100 yıl önceki bir köy ya da 40 yıl önceki bir kasaba değil; mevcut nüfusuna ve artış hızına bakılırsa 30 yıl önceki gereklilikler günümüzde artarak devam etmektedir. Engebeli yollardan dolayı pazar arabalarının ve vatandaşlarımızın alışveriş poşetleriyle yürümekte zorlandığı, özellikle kalabalık olan saatlerde pazar alışverişinin çileye döndüğü Çarşamba günleri; mevcut konumu itibariyle de, düşünülen yeni yeri itibariyle de İstiklal-Kurtpınar Mahallesi ve Kazımdirik-Turan Mahallesi’nden ulaşımların giderek zorlaştığı, işçi nüfusu ve memurların da durumu düşünülecek olursa; vaat edilen Kapalı Pazar Yeri yapılamadan Muratlımızın Kazımdirik-Turan Mahallesi’ne de hafta sonu pazar kurulması gerekliliği hasıl olmuştur. Kapalı Pazar Yeri yapmayı henüz 25 yıldır planlayanlara ve büyükşehirde Muratlımıza sırtını dönenlere sesleniyorum; seçim geliyor diye hiç acele etmeyin, siz yoksanız biz varız!” ifadelerine yer verdi.
Yayınlanma Tarihi : 4/11/2023 15:59
Okunma Sayısı : 1977

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar