İşte Muratlı'nın Ağustos gayrimenkul istatistikleri

İşte Muratlı
                Muratlı’da Ağustos 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları % 26.70 arttı. Ortalama satılık konut büyüklüğü 120 metrekare oldu.                Ortalama geri dönüş süresi 24 yıl
                Muratlı’da satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Ağustos 2021 sonu itibarıyla 1.920 TL oldu. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 24 yıl seviyelerinde açıklandı.
tasarım59 reklam paketi
                Konut fiyatları en fazla yükselen mahalleler

                Yıllık ortalamalara bakıldığında Ağustos 2021 sonu itibarıyla konut için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla İstiklal-Kurtpınar ve Muradiye oldu.
                En hızlı kazandıran mahalle
                Amortisman süreleri dikkate alındığında Ağustos 2021 sonu itibarıyla Muratlı’da en hızlı geri dönüşe sahip mahalle Muradiye oldu.
                En geç kazandıran mahalleler
                Amortisman süreleri dikkate alındığında Ağustos 2021 sonu itibarıyla Muratlı’da en geç geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Fatih, İstiklal-Kurtpınar, Kazımdirik-Turan ve Muradiye oldu.
                Satılık ticari mülk fiyatları
                Muratlı’da Ağustos 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık dükkan ve mağaza tipindeki ticari mülklerin fiyatları % 0.34 azaldı. Ortalama satılık ticari mülk büyüklüğü 200 metrekare olarak açıklandı.
                Metrekare birim fiyatı 2.786 TL
                Muratlı’da satılık dükkan ve mağaza tipindeki ticari mülklerin ortalama metrekare birim fiyatı Ağustos 2021 sonu itibarıyla 2.786 TL oldu.
                En hızlı kazandıran mahalleler
                Amortisman süreleri dikkate alındığında Ağustos 2021 sonu itibarıyla Muratlı’da en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Kazımdirik-Turan, Muradiye, Aşağısevindikli, İstiklal-Kurtpınar OSB oldu.
                En geç kazandıran mahalleler
                Amortisman süreleri dikkate alındığında Ağustos 2021 sonu itibarıyla Muratlı’da en geç geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Fatih ve İstiklal-Kurtpınar oldu.
                Konut imarlı arsa fiyatları
                Muratlı’da Ağustos 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde konut imarlı arsaların fiyatları % 7.72 arttı. Ortalama konut imarlı arsa büyüklüğü 552 metrekare oldu.
                Arsa ve arazi fiyatları en fazla yükselen mahalleler
                Yıllık ortalamalara bakıldığında Ağustos 2021 sonu itibarıyla konut imarlı arsa için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla İstiklal-Kurtpınar ve Kazımdirik-Turan oldu.

 

Yayınlanma Tarihi : 9/9/2021 14:48
Okunma Sayısı : 1047

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar