İşte Muratlı gayrimenkul istatistikleri

İşte Muratlı gayrimenkul istatistikleri
                Endeksa verilerine göre, Muratlı’da Nisan 2024 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları % 78,72 arttı. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 2.013.354 TL oldu. Ortalama satılık konut büyüklüğü 114 m2 olarak açıklandı.                Muratlı’da konut fiyatları en fazla artan mahalleler
                Ortalamalara bakıldığında Nisan 2024 sonu itibarıyla konut için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Muradiye, İstiklal-Kurtpınar ve Fatih oldu.
tasarım59 reklam paketi
                Muratlı’da en kısa sürede geri dönüş alınan mahalleler
                Amortisman süreleri dikkate alındığında Nisan 2024 sonu itibarıyla Muratlı’da en kısa sürede geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Fatih, İstiklal-Kurtpınar ve Muradiye oldu.
                Muratlı’da konut imarlı arsa fiyatları
                Muratlı’da Nisan 2024 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde konut imarlı arsaların fiyatları % 114,21 arttı. Ortalama konut imarlı arsa büyüklüğü ise 573 m2 oldu.
                Muratlı’da arsa ve arazi fiyatları en fazla artan mahalleler
                Ortalamalara bakıldığında Nisan 2024 sonu itibarıyla konut imarlı arsa için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Muradiye, İstiklalkurtpınar Osb ve Aşağısevindikli oldu.
                Muratlı'da arsa ve arazi fiyatları en az artan mahalleler
                Ortalamalara bakıldığında Nisan 2024 sonu itibarıyla konut imarlı arsa için Muratlı’da en az değer kazanan mahalleler sırasıyla Müsellim, Yurtbekler, Kırkkepenekli, Ballıhoca ve Balabanlı oldu.
                Muratlı’da satılık ticari gayrimenkul fiyatları
                Muratlı’da Nisan 2024 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık dükkan ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin fiyatları % 93,55 arttı. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık ticari gayrimenkul fiyatları 3.068.065 TL oldu. Ortalama satılık ticari gayrimenkul büyüklüğü 143 m2 olarak açıklandı.
                Muratlı’da ortalama geri dönüş süresi 26 yıl
                Muratlı’da satılık dükkan ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin ortalama m2 birim fiyatı Nisan 2024 sonu itibarıyla 21.455 TL oldu. Aynı özelliklere sahip satılık dükkan ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin geri dönüş yani amortisman süreleri 26 yıl seviyelerinde açıklandı.
                Muratlı’da ticari gayrimenkul fiyatları en fazla artan mahalleler
                Ortalamalara bakıldığında Nisan 2024 sonu itibarıyla ticari gayrimenkul için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalle Muradiye oldu.
                Muratlı’da en kısa sürede geri dönüş sağlanan mahalleler
                Amortisman süreleri dikkate alındığında Nisan 2024 sonu itibarıyla Muratlı’da en kısa sürede geri dönüş sağlanan mahalleler sırasıyla İstiklal Kurtpınar ve Muradiye oldu.
                Muratlı’da kiralık ticari gayrimenkul fiyatları
                Muratlı’da Nisan 2024 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde kiralık dükkan ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin kiraları % 59,09 arttı. Aynı özelliklerdeki ortalama kiralık ticari gayrimenkul kiraları 10.710 TL oldu. Ortalama kiralık ticari gayrimenkul büyüklüğü ise 153 m2 olarak açıklandı.
                Öte yandan, Muratlı'da kiralık dükkân ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin ortalama metrekare birim kirası Nisan 2024 sonu itibarıyla 70 TL oldu.
Yayınlanma Tarihi : 3/5/2024 17:00
Okunma Sayısı : 961

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar