İşte Muratlı Ekim ayı gayrimenkul istatistikleri

İşte Muratlı Ekim ayı gayrimenkul istatistikleri
                Endeksa verilerine göre; Muratlı’da Ekim 2023 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları % 168,43 arttı. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 2 milyon 42 bin 404 TL oldu. Ortalama satılık konut büyüklüğü ise 124 metrekare olarak açıklandı.                Muratlı’da Konut Fiyatları En Fazla Artan Mahalleler
                Ortalamalara bakıldığında Ekim 2023 sonu itibarıyla konut için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla İstiklal-Kurtpınar ve Muradiye oldu.
tasarım59 reklam paketi
                Muratlı’da Konut İmarlı Arsa Fiyatları % 205 Arttı
                Muratlı’da Ekim 2023 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde konut imarlı arsaların fiyatları % 204,68 arttı. Ortalama konut imarlı arsa büyüklüğü ise 436 metrekare olarak açıklandı.
                Muratlı’da Arsa ve Arazi Fiyatları En Fazla Artan Mahalleler
                Ortalamalara bakıldığında Ekim 2023 sonu itibarıyla konut imarlı arsa için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Muradiye, Aşağısevindikli ve Fatih oldu.
                Muratlı’da Satılık Dükkan ve Mağaza Fiyatları % 138 Arttı
                Muratlı’da Ekim 2023 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık dükkan ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin fiyatları % 137,71 arttı. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık ticari gayrimenkul fiyatları 3 milyon 461 bin 38 TL oldu. Ortalama satılık ticari gayrimenkul büyüklüğü 173 ise metrekare olarak açıklandı.
                Muratlı’da Ortalama Geri Dönüş Süresi 37 Yıl
                Muratlı’da satılık dükkân ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin ortalama metrekare birim fiyatı Ekim 2023 sonu itibarıyla 20.006 TL oldu. Aynı özelliklere sahip satılık dükkan ve mağaza tipindeki ticari gayrimenkullerin geri dönüş yani amortisman süreleri 37 yıl seviyelerinde açıklandı.
                Muratlı’da Ticari Gayrimenkul Fiyatları En Fazla Artan Mahalleler
                Ortalamalara bakıldığında Ekim 2023 sonu itibarıyla ticari gayrimenkul için Muratlı’da en fazla değer kazanan mahalle İstiklal-Kurtpınar oldu.
                Muratlı’da En Kısa Sürede Geri Dönüş Alınan Mahalleler
                Amortisman süreleri dikkate alındığında Ekim 2023 sonu itibarıyla Muratlı ilçesinde en kısa geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Muradiye ve İstiklal-Kurtpınar oldu.
Yayınlanma Tarihi : 6/11/2023 17:59
Okunma Sayısı : 899

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar