İmar tartışmalarına son nokta

İmar tartışmalarına son nokta
                Muratlı Devlet Hastanesi ile Göçmen Konutları arasında kalan alanın imara açılıp açılmayacağı konusunda başlayan polemik son toplantıyla son buldu. Kamu yararı verilen bahse konu parseller imara açılmadı.                Cengiz Çayır başkanlığında
                Muratlı Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısına Belediye Başkanı Nebi Tepe’nin yokluğunda Meclis Başkanı Cengiz Çayır başkanlık etti.
                Çoğunluğun sağlandığı görüldü. Temmuz ayı meclisinin ikinci oturumu açıldı. Komisyon raporlarının görüşülmesine geçildi.
                Soğuk rüzgârlar esti
                Yıldırım Bilgin, Metin Akgün, Hamit Şişman, Şaban Durmaz, Ergül Enez ve Murat Girgin’in Göçmen Konutları, Anadolu Lisesi, Pansiyonu ve Devlet Hastanesi arasında plan bütünlüğünün sağlanması için verdikleri plan değişikliği talebi hususunda komisyon raporu okundu.
tasarım59 reklam paketi
                Daha önce 4 Eylül 2018 tarihinde gündeme getirilen ve reddedilen bu talebe ilişkin o dönem hiçbir itirazın da olmadığını belirten İmar Komisyonu; aynı talebin bu yıl tekrar gündeme getirilmesini doğru bulmadıklarını savundu. Alanda kamu yararına ilişkin hiçbir projenin ve yatırım planının olmadığı vurgulanırken, geçen yıldan bu yana yeni ve önemli bir olgunun da olmadığı açıklandı.
                Muratlı Devlet Hastanesi’nin altını imara açılması gerektiğini savunan parsel sahiplerinden Metin Akgün ise, İmar Komisyonu’nun olumsuz raporuna ilişkin bu alanın imara açılmasını sağlayacağı faydaları dile getirdi.
                İmar Komisyonu’nun raporuna oy birliği ile uyan Belediye Meclisi, bahse konu alanı imara açmadı.
                Tüm komisyon raporları görüşüldü
                Rahmetli Belediye Başkanı Hasan Çelikkol döneminde yol için hibe olarak verilen arsalarından yol geçmediğini, an itibariyle yol geçmesine imkân da kalmadığını dile getiren Bülent-Nasıf Çankaya’nın arsalarını geri istedikleri talep, ilgili kurumlardan görüş cevabı gelmemesinden ötürü bir sonraki toplantıya bırakıldı.
                İmar durum belgesine ek olarak yol kotu hazırlanması ve bu işleme karşılık alınacak harç bedelinin belirlenmesi talebi üzerine ücretler belirlendi. Komisyonun tarifesi meclisçe de kabul edildi.
                Asker ailelerinden muhtaç olanlara yardım konusunda askerliğin tek tip askerliğe dönmesiyle birlikte, asker aileleri artık çocukları askere gittikten sonra 3 ay yerine en fazla 1 ay içerisinde yardım başvurusu yapacaklar. Süreyi kaçıranlara yardım edilmeyeceği belirtildi.
                TCDD 1. Bölge Müdürlüğü’nün Muratlı Tren Garı mevkiindeki engelli asansörü bakım protokolünün onaylanması hususundaki talebine ilişkin komisyon, çalışmanın devamına kararı verdi.
                Ağustos ayı tatil olacağından bir sonraki meclis toplantısı, 3 Eylül 2019 Salı günü saat 14.30’da yapılacak.
                AK Partili Ongun’dan örnek mesaj
                Toplantı sonunda söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Beytullah Ongun, 26 yıl önce yaşanan Sivas katliamı ve Başbağlar katliamını anımsatarak; üzüntüsünü dile getirdi ve katledilen vatandaşlara rahmet diledi.

Yayınlanma Tarihi : 5/7/2019 12:48
Okunma Sayısı : 1513

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar