İlke imza attılar

İlke imza attılar
                Muratlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan robotik kodlama sınıfı törenle açıldı.                Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, açılışın ardından sınıfta öğrenciler tarafından sunulan kodlama ile ilgili yapılacak projeleri dinledi ve değerlendirdi. Muratlı'da ilk olma özelliğini taşıyan sınıfın açılışına; Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Erkol ve Okul Müdürleri katıldı.
tasarım59 reklam paketi
                Okul Müdürü Şenel Atılgan yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Muratlı'da bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. ‘Tekirdağ kodluyor’ projesi adı altında açtığımız sınıfımızda öğrencilerimize robotik kodlama dersi vereceğiz. Böylelikle tüketen, ezber yapan, düz düşünce yapısına sahip nesiller yerine; üreten, analitik düşünen problem karşısında çözüm geliştiren öğrenciler yetiştireceğiz. Teknolojiyi tüketerek yönlendirilen değil, teknolojiyi üreterek kadim değerlerimizle yönlendiren olacağız. Bizler Hz. Ali’nin dediği gibi; çocuklarımızı yarına göre yetiştireceğiz.”
                Müdür Atılgan, sınıfın oluşumu ve projenin yürütülmesi konusunda öncü olan Müdür Yardımcısı Suat Uygun’a ve emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi : 7/3/2019 19:00
Okunma Sayısı : 787

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar