İlde birinci oldu

İlde birinci oldu
                Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda; ‘Sağlıklı Bir Nesil, Sağlıklı Bir Gelecek’ yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Muratlı Mithatpaşa Ortaokulu öğrencisi Zeynep Karaböcek il birincisi oldu.                ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması’ kapsamında edebi ve görsel kategoride ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde il birincilerine ödülleri takdim edildi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmada, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde örgün eğitim veren öğrenciler yarışıyor.
tasarım59 reklam paketi
                Yarışma ile çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerine destek vermek; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayıp daha güvenli ve daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunarak yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanıyor.
                ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması’ jürisinin değerlendirmesine göre; ilkokullar kategorisi görsel alan il birincisi Çorlu Emlak Konutları Ergene Vadisi İlkokulu’ndan Uygar Gönüllü, ortaokullar kategorisi görsel alan il birincisi Muratlı Mithatpaşa Ortaokulu’ndan Zeynep Karaböcek, lise kategorisi görsel alan il birincisi Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi’nden Yiğit Yıldırım, lise kategorisi görsel alan mansiyon Tekirdağ Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden Hilal Zeynep Kıran, ilkokullar kategorisi edebi alan il birincisi Süleymanpaşa İnecik İlkokulu’ndan Tuana Karaoğlu, ortaokullar kategorisi edebi alan il birincisi Saray Atatürk Ortaokulu’ndan İrem Ongan, lise kategorisi edebi alan il birincisi Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi’nden Vedat Aydın oldu.
                Tekirdağ edebi ve görsel kategoride ilkokul, ortaokul ve liseler çapında il birincilerine ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi. Törende ayrıca, jüride yer alan temsilci ve öğretmenlere de teşekkür belgeleri verildi.
                Törene; İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Yeşilay Cemiyeti Tekirdağ Şube Başkanı Sadık Baş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Tekirdağ Yeşilay Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
                Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yayınlanma Tarihi : 8/4/2019 12:24
Okunma Sayısı : 1287

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar