Hayat Boyu Öğrenme Şenliğine tam not

Hayat Boyu Öğrenme Şenliğine tam not
                Muratlı’da ‘Hayat Boyu Öğrenme Şenliği’ programı organize edildi.


                Muratlı Hizmet - Muratlı Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Muratlı PARK’ta tertiplenen program, saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
tasarım59 reklam paketi
                Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Muratlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hamza Uçar, katılan herkese hoş geldiniz diyerek; “2023 yılı Ekim ayında atanmam suretiyle Muratlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü olarak görevime başladım. Geçirdiğimiz bu 8 aylık süreçte kurumumuz tarafından yapılan çalışmalar ve açılan kurslar hakkında bazı verileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu dönem okuma yazma öğretimi noktasında kurumumuzda 4 kurs açıldı ve bu kurslarda toplam 19 vatandaşımız okuma yazma öğrendi. Akabinde meslek edindirme ve teknik eğitim alanında 63 kurs açıldı ve bu kurslara 1365 vatandaşımız katıldı. Sosyal ve kültürel alanda ise 89 kurs açıldı ve bu kurslara 1216 vatandaşımız katıldı. 2023-2024 eğitim öğretim yılında kurum bünyemizde toplam 152 kurs açıldı ve bu kurslara toplam 2581 kursiyerimiz katıldı. Kurslara katılım gösterip başarılı olan kursiyerlerimiz sertifikalarını almaya hak kazandı. Ayrıca, açık ortaokul ve açık lisede yeni kayıt, kayıt yenileme ve diploma işlemleri ile eğitimini tamamlamak isteyen vatandaşlarımızın gerekli iş ve işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Baktığımız zaman Avrupa ve Batı ülkelerinde yaygın eğitime katılım oranı % 5-6’lık bir dilimde seyrederken, kurum olarak nüfusun % 10’u oranında bir katılım sağlamış bulunuyoruz. Özellikle diğer üretim, el sanatları, yabancı dil, özel eğitim, dezavantajlı bireyler, meslek edindirme, sıfır atık, müzik, resim, spor ve hijyen eğitimi alanlarında yoğunlaşan kurslarımızla Muratlı halkına eğitim vermeye devam ediyoruz. Bu yapılan rutin çalışmalar dışında Filistin ve Gazze’de hayata tutunmaya çalışan evlatlarımız ve kardeşlerimize bir nebze yardımcı olabilmek adına giyim üretim kurslarımızda üretilen çocuk kıyafet ve eşofman takımları bölgeye gönderildi. Aynı şekilde 6 Şubat 2023 depreminde büyük acılar yaşayan deprem bölgemize yine giyim üretim kurslarımızda üretilen ürünler yardım amacıyla gönderildi. Bu konuda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. İlaveten, Muratlı Kaymakamlığımız himayelerinde bulunan Sosyal Dayanışma Merkezi’yle işbirliği noktasında dezavantajlı grup ve bireylerin hem hayata, hem eğitim süreçlerine katılım durumlarına katkıda bulunmak amacıyla Kur’an-ı Kerim okuma ve el sanatları alanlarında açılan kurslarımızda 24 vatandaşımız eğitimlerini tamamlayarak; sertifikalarını almaya hak kazandıklarını belirtmek istiyorum. Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün çizdiği istikamet doğrultusunda yaygın eğitim ailesi olarak elimizden gelen çalışmaları yapmaya ve yetişkin bireylerin eğitim öğretim süreçlerine katkıda bulunmak için gayret göstermeye devam edeceğiz” sözcüklerini kullandı. Müdür Uçar, emeği geçen herkese de teşekkür etti.
                Muratlı Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise, düzenlenen kursların önemine dikkati çekerek; kursları başarıyla tamamlayan kursiyerleri ve öğreticileri de tebrik etti.
                Protokol konuşmalarının ardından sertifika töreni gerçekleştirildi. Muratlı Halk Eğitimi Merkezi müzik kursu öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi, Bulgaristan’dan gelen misafirlerin hazırladığı folklor ve dans gösterileri ve Muratlı Belediyesi Avrupa Birliği Muratlı Müzik Topluluğu folklor gösterisinin ardından sergi açılışı ve ziyaret gerçekleştirildi.
                Serginin açılış kurdelesini Muratlı Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Belediye Başkan V. Eylem Bulut, Milli Eğitim Müdür V. Hasan Hüseyin Elverişli, AK Parti İlçe Başkanı Ali Atılgan ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hamza Uçar kesti.
                Stantları gezen protokol üyeleri, sergideki ürünlere tam not verdi. Program sonunda ikram yapıldı. Günün anısına fotoğraf çektirildi.
Yayınlanma Tarihi : 5/6/2024 18:52
Okunma Sayısı : 1534

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar