Hayat Boyu Öğrenme Şenliği başladı

Hayat Boyu Öğrenme Şenliği başladı
                Muratlı’da ‘Hayat Boyu Öğrenme Şenliği’ programı organize edildi.                Muratlı Hizmet - Muratlı Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Muratlı PARK’ta tertiplenen program, saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Halk oyunları gösterileri yapıldı.tasarım59 reklam paketi
                Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muratlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hamdi Bozdemir yaparak; “Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından 2009 yılından beri 1-7 Haziran tarihleri arası Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde bu hafta içerisinde tüm Halk Eğitimliler, Halk Eğitim’in görünürlülüğünü artırmak amacıyla yılsonu sergisi düzenlemekte ve yaptıkları çalışmaları tanıtmayı hedeflemektedir. Halk Eğitim sistemimizde yaklaşık 4 bin kurs var. En düşük kursiyer yaşı 6’dan başlayıp, üst sınırı olmayan bir yapımız var. Yani 7’den 77’e kadar herkese uygun kurslarımız bulunmaktadır. 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibariyle bu sene ilçemizde 228 tane kurs açtık. 4027 adet kursiyer sayısına ulaşmış bulunmaktayız. Kurslarımız 3 ana başlık altında bulunmakta. Meslek kursları, genel kurslar ve okuma yazma kursları. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda her çeşit kursu açabilmekteyiz. Kursları açabilmek için en az 12 kursiyer gerekli. Engellilerde ve okuma yazma kurslarında kursiyer şartı bulunmamaktadır. Biraz sonra açılışı yapacağımız sergimizde tamamen kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan ürünleri göreceksiniz. Hepsi kursiyerlerimizce yapılmıştır” ifadelerini kullandı.                Kürsüye davet edilen Muratlı Kaymakamı Bülent Uygur ise, “Malumunuz olduğu üzere 6 Şubat’ta büyük bir deprem yaşadık ülke ve millet olarak. Depremin ilk saatinden itibaren Muratlılı hemşerilerimiz Muratlı’da başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına büyük bir tevessül gösteriler. 20 civarında yardım tırını buradan deprem bölgesine gönderdik. Bunun organizasyonunda değerli öğretmenlerimiz, çalışanlarımız, diğer kurumlardan personellerimiz görev aldı. Onları başarı belgesi ile ödüllendirmiş olduk. Ben bir kez daha teşekkür ediyorum. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum. Ben değerli Müdürümüzü, Hamdi hocamı tebrik ediyorum, başarılı bir arkadaşımız. Çeşitli bilgiler aktardı bize. Yaklaşık 200’ün üzerinde kurs ile 4 bin civarında kursiyer ile 2022-2023 eğitim öğretim yılını bitirmiş bulunmaktayız. Bugün yıl sonu sergisinin açılışındayız. Ben görev alan bütün öğretmenlerime, bu kurslarda yer alan her bir kursiyerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, sergimiz de hayırlı uğurlu olsun” sözcüklerini kaydetti.                Okuma yazma ve Kur’an kurslarını başarıyla bitiren vatandaşlara sertifikaları Muratlı Kaymakamı Bülent Uygur tarafından takdim edildi.                Deprem sürecinde yardımlaşma kampanyalarında aktif rol alan öğretmenlere ve Milli Eğitim görevlilerine de sertifikaları verildi.


 
                Ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini Muratlı Kaymakamı Bülent Uygur, Belediye Başkanı Nebi Tepe, Emniyet Müdür V. Ahmet Hakan Yıldız, Milli Eğitim Müdür V. Hasan Hüseyin Elverişli, AK Parti İlçe Başkanı Ali Atılgan ve MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Mecbure Bilim kesti.                Protokol üyelerince stantlar gezilerek bilgi alındı. Kursiyerlerin hazırlıkları tam not aldı.


Yayınlanma Tarihi : 1/6/2023 15:51
Okunma Sayısı : 1354

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar