Genel Sekreteri sorumluluğu Albayrak'a attı

Genel Sekreteri sorumluluğu Albayrak
                Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından otellerde misafir ettiği depremzedelere verdiği hizmeti 21 Mayıs günü sonlandıracağını duyurmasının ardından tepkiler peş peşe gelmişti. İddiaların odağındaki isimlerden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal suçlamaları kabul etmeyerek; “Bu kararı ben tek başıma nasıl alabilirim Allah aşkına. Ben yazıyı imzalayan tarafım bir tek. Kararı alan Başkan’dır” sözcüklerini kullandı.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Depremzedelerin otellerden tahliyesine ilişkin kararı Başkan Kadir Albayrak’ın mı yoksa kendisinin mi aldığı sorusuna yanıt veren Genel Sekreter Fatih Ünsal, gazetecilere; “Bu kararı ben tek başıma nasıl alabilirim Allah aşkına. Ben yazıyı imzalayan tarafım bir tek. Kararı alan Başkan’dır” dedi.
                Otellere asılan tebligattaki imza sizin mi sorusuna; “Valiliğe giden yazıları Genel Sekreter imzalar. Genel Sekreter Yardımcıları da imzalayamaz. Ya ben imzalayacağım ya da Başkan imzalayacak. O yazıdaki imza benim. O yazı Tekirdağ Valiliği, AFAD ve Süleymanpaşa Kaymakamlığı’na gidiyor. Depremzedeler ile ilgisi yok. Otellere biz astırmadık. O yazıları otellere kimin astığını araştırıyoruz zaten. Otele neden o yazı asılmış? Otele asıl yazılması gereken yazıda imza benim değil” dedi.
                Suçlu Kadir Albayrak mı sorusuna ise; “Kadir Başkanın inisiyatifi olmadan burada kimse hareket edemez. Benim imzamın olması benim yaptığım anlamına gelmez. Burada herkes kendi başına iş yapamaz ki. Otele giden ve otele asılması gereken yazıda benim imzam yok” yanıtını verdi.
                Suçlamaları kabul etmiyorsunuz yani sorusuna da, “Hayır canım, neden kabul edeyim? Ben hiçbir yere gitmedim. Ne Kumbağ’a gittim, ne de AFAD ile görüşmelere gittim. Sosyal Hizmet görüştü. AFAD bizden yazı bekliyor” cevabını verdi.
Yayınlanma Tarihi : 18/5/2023 03:08
Okunma Sayısı : 1677

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar