Esma Deniz Dellal öldü mü, öldürüldü mü?

Esma Deniz Dellal öldü mü, öldürüldü mü?
                Muratlı’da uzun yıllar okul müdürlükleri yapan 47 yaşındaki Esma Deniz Dellal’ın Şarköy’de eşi ile 8 metre yükseklikten denize uçan otomobilde hayatını kaybetmesinin ardından skandal iddialar ortaya atıldı. Dellal ailesinden gelen iddialar, kafalarda büyük soru işaretlerine neden oldu.                Anne Saadet Dellal: “Kızıma sen yalnız öleceksin diyordu”
                Esma Deniz Dellal’ın annesi Saadet Dellal ise ifadesinde, eşinin kızına psikolojik baskı uyguladığını ileri sürerek; “Kızıma sürekli kötü davranıyordu. Kızıma fiziki şiddet uygulamasa da psikolojik baskı uyguluyordu. Kızıma, ‘Sen yalnız öleceksin’ diyerek tehdit ediyordu. Sonunda kızımın ölümüne sebep oldu” sözcüklerini kaydetti.
tasarım59 reklam paketi
                Olay gecesi yemekte sürekli tartıştılar
                Çiftin olaydan önce yemek yediği restoranın sahibi Ramazan Acar ise; “Akşam saat 20.00 gibi mekana geldiler. 70’lik rakı ile beraber meze söylediler. Yüksek sesle sürekli tartışıyorlardı. Diğer masadaki müşteriler rahatsız olmasın diye masalarına giderek uyardım. Adam, “Sen bensiz yalnız öleceksin” diye bağırıyordu. Ardından arabalarına binerek süratli bir şekilde gittiler” dedi.
                Ağabeyi Onur Oğuz Dellal: “Kurtarmak için çaba göstermedi”
                Şarköy’de eşi ile 8 metre yükseklikten denize uçan otomobilde hayatını kaybeden Lise Müdürü Esma Deniz Dellal’ın ağabeyi Onur Oğuz Dellal, kardeşinin o gece eşi ile boşanma konusunu konuştuğunu belirterek; “Ablamı kurtarmak yerine ters dönmüş arabanın üstüne oturup yardım bekledi. Ablamın hayatını kurtarmak için hiçbir çaba göstermedi” dedi.
                Ağabey Dellal, sosyal medya paylaşımında; “Bu büyük acı içimde derin bir iz bıraktı. Sevgili kız kardeşim Esma Deniz Dellal, kocasının aşırı alkollü olduğu bir araç kazasında hayatını kaybetti. Ablamın kocası, yaşamını eşinin maddi desteğiyle sürdüren, hatta ilk eşinden olan çocuğunun bakım masraflarını bile utanmadan ablamın üzerine yıkmış bir kişiydi. Her gün içki içip eve dönmeyen ve maço tavırlar sergileyen bir adamdı. Ablamızın ne acıdır ki evlenmesini engelleyemedik ve kocası onu öldürdü. Kaza günü, ablam alkolsüz bir mekânda kocasıyla boşanma konusunu konuşmak istedi, hem benim hem de arkadaşlarının tavsiyesiyle. Ancak kocası ısrarla onu alkollü bir mekâna götürdü. Ablam o gün alkol almadı, çünkü amacı evliliği barışçıl bir şekilde sonlandırmaktı. Kocası masadan sarhoş ve sinirli bir şekilde kalktı, ayakta duramayacak kadar sarhoştu. Mekân sahibi jandarmaya haber verse de yeterli olmadı ve arabayla denize sürüklendi. Kocası kazadan yara almadan kurtuldu ancak ablamı kurtarmak yerine ters dönmüş arabanın üstüne oturup yardım bekledi. Ablamın hayatını kurtarmak için hiçbir çaba göstermedi. Aracın düştüğü yer sığ bir yerdi. Deniz yüksekliği diz boyunu geçmiyordu. Bu namert kişi şu anda hapishanede ve onunla mücadelemiz kanun ve nizam çerçevesinde devam edecek. Adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inanıyorum” sözcüklerini kullandı.
                Suçlamaları kabul etmedi
                Şarköy’de esnaflık yapan Ahmet Gürkan Erkutlu, eşi ile 29 Ekim 2022 tarihinde evlendiklerini kaydederek; olay gecesi tanışma yıldönümü olduğu için yemeğe gittiklerini savundu.
                Esma Deniz Dellal ile birlikte alkol aldıklarını aktaran Erkutlu; “Yemek yediğimiz sırada aramızda benim işten eve geç gelmem sebebiyle tartışma çıktı ancak fiziksel temas olmadı. Daha sonra aramızdaki konuşmayı tatlıya bağladık, beraber çıkarak araca bindik, 60-70 kilometre hızla gitmekteydim. Karşıma tilki veya köpek benzeri bir hayvan çıktı. Ona çarpmamak için direksiyonu kırdım ancak frene basmadım. Ayağımı gaz pedalından çektim ve arabayı çarpmaktan kurtardım ancak direksiyon hâkimiyetini kaybederek karşı şeride girdim ve uçurumdan denize doğru uçtum. Çarpma anını hatırlamıyorum ancak araç ters döndüğünde içeri su dolması ile birlikte ben kendime geldim. Emniyet kemerim takılı değildi. Esma Deniz’in emniyet kemerinin takılı olup olmadığını bilmiyorum. Bir miktar su yutmaya başladığımda olayın şokundan çıktım. Elimle yokladığımda camın açık olduğunu gördüm ve camdan dışarı çıktım. Çıktığımda suyun sığ olduğunu gördüm. Ayağım su içerisinde denizdeyken su benim göğüs bölgeme kadar geliyordu. O sırada Esma’dan tepki yoktu, etraf da karanlıktı. Çarpmanın etkisiyle sırtımda ve kollarımda ağrı ve kesi vardı. İçeriye doğru elimle yokladım ancak Esma’ya o karanlıkta denk gelemedim. Bir ara ayağından yakaladım ancak dışarıya çekemedim. Daha sonra yardım çağırmak amacıyla yola çıkmaya çalıştım ancak bulunduğumuz yer çukur olduğu için tepeye yola çıkamadım” dedi.
                Daha sonra geri dönüp eline aldığı taşla aracın camını kırmaya çalıştığını ancak başaramadığını öne süren Erkutlu; “Daha sonra itfaiye gelerek hem beni, hem de Esma’yı bulunduğumuz yerden çıkardı. Bana sormuş olduğunuz olay günü hız yaptığıma dair ihbar doğru değildir. Ben hızlı değildim. Zannediyorum ki yoldan toprak kalktığı için böyle bir ihbar yapılmıştır. Esma Deniz’in annesi Saadet’in ifadeleri doğru değildir. Bizim Esma ile konuşmalarımız yüksek sesle olur ancak aramızda herhangi bir ayrılma kararı yoktur. ‘Yalnız öleceksin’ ifadesi benim ağzımdan hiç çıkmamıştır. Ben ona şaka amaçlı, ‘Yalnız yiyen yalnız ölür’ şeklinde ifadeleri sürekli söylerim, aramızda bir şakalaşmadır. Eşim özel hayatımızı ailesine, akrabasına bahsederdi. Kavgalarımız bu yüzden çıkardı. Ayrılmaya ilişkin bir durum söz konusu değildi. Benim için söylenen, ‘Ayrılırsak kötü olur’ şeklinde cümleleri ben kurmadım. Yaşananlar için pişmanım. Kasti hiçbir davranışım söz konusu değildir” beyanında bulundu.


Yayınlanma Tarihi : 14/9/2023 14:17
Okunma Sayısı : 6703

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar