Erdoğan, Tekirdağ'da

Erdoğan, Tekirdağ
                Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.                Muratlı Hizmet - AK Parti’yi milletin partisi olarak nitelendiren Recep Tayyip Erdoğan; “Kerameti kendimizde görüp milletten yüz çevirerek; ülkeyi yönetme ve büyütme vazifelerini kenara bırakırsak, bu partinin kredisi tükenmiş olur. AK Parti kaybederse, Türkiye kaybeder. Türkiye kaybederse, millet kaybeder” diye konuştu.
                Tekirdağ Namık Kemal Stadyumu’nda gerçekleştirilen AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi’ne iştirak eden Erdoğan, “Tekirdağ’ın tüm ilçelerindeki, mahallelerinde, hanelerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Fetihler, Fatihler gören, rabbimden lütuflar gören Tekirdağ, ‘Rumeli’ deyince gözler buğulanan, sadece destan yazmakla kalmayan, kendisi de taşıyla toprağıyla destan olan Tekirdağ, rabbime bir buçuk sene sonra tekrar buluşturmasına hamd-u senalar ediyorum. Tekirdağ’da inşallah bir dahaki seçimlerde % 50’nin üzerine çıkacağız” sözcüklerini kaydetti.
tasarım59 reklam paketi
                Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasının hiç olmadığı kadar önemli hale geldiğine vurgu yapan Recep Tayyip Erdoğan; “Sadece bununla da kalmayacağız, bizden sonraki nesillere güçlü bir 2053 bırakacağız. Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nin açılışını yapacağız. Kendisi 1912 doğumlu ve Hayrabolu doğumludur. Kendisi 1996 yılında rahmetli oldu. Biz dedik ki bu şehir hastanesinin ismine kendisinin ismi yakışır. İnşallah bu hastane ile bu ağabeyimiz de unutulmazlar arasına girmiş olacak” şeklinde konuştu.
                Erdoğan şunları kaydetti: “Bir yandan kahraman ordumuzla sınırlarımızda ve sınırlarımızın ötesinde düşmanlarımıza korku veren bir Türkiye, diğer yanda sanayisi ile ihracatı ile güçlü bir alt yapısı ile güçlü bir Türkiye var" diyen Erdoğan, "Aynı şekilde onurlu bir dış politika ile yoluna devam eden bir Türkiye. Unutmayın ülke ve millet olarak en az 1 asır önce yaşadığımız dönem gibi kritik bir dönemden geçiyoruz. Tüm şer senaryolar tedavüle sokulmuştur. Milletimiz büyük ve güçlü Türkiye idealinden vazgeçmediğini ve her platformda AK Parti’ye verdiği desteklerle gösterdi.”
                Tekirdağ’a yapılan yatırımlara dair bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yatak kapasitesi 100 olan Kapaklı Devlet Hastanemizin ihalesi de devam ediyor. Toplu Konut’ta ve bölünmüş yollarda çalışmalarımız devam ediyor. 1915 Çanakkale Köprüsü’ne bağlayacağımız Kınalı-Tekirdağ-Savaştepe otoyolu çalışmalarımız devam ediyor. Bir gidiş bir geliş yollarda az mı çileler çektik. Daha önce böyle şeyler var mıydı buralarda. Şimdi elhamdülillah Asya-Avrupa koridorunun ilk parçasını oluşturan Halkalı-Kapıkule hızlı tren inşa çalışmaları devam ediyor. Ayrıca 76 kilometrelik Halkalı-Çerkezköy hattı için hazırlıklar devam ediyor. Çerkezköy Lojistik Merkezi projeleri için etüt ve fizibilite çalışmaları hazırlandı. 4 baraj ve 4 gölet inşa ettik. 2045 yılına kadar Tekirdağ’da içme suyunu memba suyu kalitesinde tesis ettik. 57 adet taşkın koruma tesisi yaptık. Ergene’yi korumak için Ergene Havzası eylem planını hayata soktu. 5 adet müşterek arıtma tesisinden. Muratlı Arıtma tesisleri çalışmaya başladı diğer 4 tanesini de tamamlanıyor. Ergene’den arıtılan suların Marmara Deniz’ine deşarj edilmesi için deşarj tesisi çalışmaları devam ediyor. Şimdi o alana geçiyoruz. 2003 yılına gelindiğinde nehirdeki kirlenme çok ciddi boyutlara ulaştı. Biz bu kötü gidişatı durdurmak için Ergene Havzası Eylem planını, yaklaşık 2 buçuk milyar liralık bir harcama ile hayata geçirdik. Şimdi bize düşen nedir? Hayırlısı olsun. Artık Ergene Nehri’nden atık su akmayacak. Tamamen arıtılmış, içme suyu seviyesinde su. Ve bu toprağa değil doğrudan Marmara Denizi'ne can suyu olarak dökülecek. Bu durarak yapılmadı. Bu bay Kemal’in mantığıyla olmaz emek ister, emek” ifadelerine yer verdi.
Yayınlanma Tarihi : 13/11/2020 17:54
Okunma Sayısı : 4037

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar