En moderni olacak! Tören 9'unda

En moderni olacak! Tören 9
                AKPA Kimya Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Darcan tarafından Muratlı’ya yapılması planlanan okul için geri sayım başladı. Okulun temel atma töreni 9 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Muratlı’ya kazandırılacak yeni ortaokul, bölgede yaşayan ailelerin çocuklarına eğitim verecek. Kurtpınar Mahallesi’nde (Papatya Anaokulu yanı) 10.000 m² taşınmaz üzerine, mahallede ihtiyaç duyulan özel projeli 20 derslikli ortaokul ve ortaokulun içerisine kapalı spor salonu, bağımsız bir sanat atölyesi ve uzay gözlem evi yapılacak.
                Yeni okulun Muratlı’nın en donanımlısı olması beklenirken, 9 Mayıs’ta yapılması planlanan okulun temel atma törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcılarının da katılması bekleniyor.
                İşte Kemal Darcan Ortaokulu projesinin detayları
                Muratlı’da içerisinde 20 derslik, kapalı spor salonu, bağımsız sanat atölyesi ve uzay gözlemevi bulunacak Kemal Darcan Ortaokulu, projesi ile yeni yüzyılın değişen şartlarına uygun, geleceğin bilgi toplumunu oluşturma yolunda nitelikli insan gücünü yetiştirme, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak; öğrencilerin kaliteli eğitim almasını hedefliyor.
                Kemal Darcan Ortaokulu proje konsepti; bulunduğu alanın çevresel ve topoğrafik verilerinin doğru analiz edilmesiyle oluşturuldu. Mimari yapı hazırlanırken alanın sınırlarını temel alarak ana fonksiyonlar belirlendi.
                Projede alanın geometrik yapısını baz alan bir platform kurgulandı. Ana platformda yer alan ortaokul yapısı konturu sınırlayan simetride farklı cephe elemanları ve fonksiyonlarla biçimlendi.
                Eğitim alanı içerisinde oluşturulan geniş alanlar, şeffaf yüzeyler, sirkülasyon elemanları ve teneffüs alanları ile öğrencilerin rahatlığını, etkileşimlerini güçlendiren mekânsal bir kurgu oluşturuldu.
                Kemal Darcan Ortaokulu projesinde yakalanan net geometri ve yalın mimari, modern çizgilerle birleşip geniş, ferah bir alan yaratarak; görsel zenginliği üst düzeye taşıyor.
                Yapıda; 20 derslik, kapalı spor salonu, bağımsız sanat atölyesi ve uzay gözlem evi alanları bulunacak.
                Etkinlik ve tören alanlarıyla öğrencilerin açık alan ve spor gereksinimlerini karşılayacak peyzaj tasarımlarıyla şekillendirilen projedeki geniş yeşil alan, basketbol, voleybol, güneş saati, satranç oyun alanları ile öğrencilere çeşitli aktiviteler sunacak.
                Kemal Darcan Ortaokulu projesi, öğrencilere sunacağı nitelikli eğitim olanağı, duruşu ve yarattığı değer ile bilgili, sağlıklı gelecek nesillerin yetişmesine katkı sağlayarak ülkemizin gururu olmaya aday.
                Künye
                Proje Yeri: Muratlı, Tekirdağ
                Proje Tipi: Ortaöğretim
                Proje Tipi Grubu: Eğitim
                Hayırsever/Bağışçı Bilgileri: Akpa Kimya Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş. / Kemal DARCAN
                Ana Yüklenici: Darcanlar Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DRC YAPI)
                Proje Başlangıç Yılı: 2024
                Arsa Alanı: 8.905,68 m2
                Toplam İnşaat Alanı: 5.616 m2
Yayınlanma Tarihi : 2/5/2024 17:03
Okunma Sayısı : 2939

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar