Eğitim öğretimin startı verildi

Eğitim öğretimin startı verildi
                Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı.                Çelenk sunma töreni, Hürriyet Meydanı’nda yapıldı. Atatürk büstü önünde toplanan protokol üyeleri ve öğretmenler, saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı’nı okudular. Tekirdağ milletvekillerinin kutlama mesajları okundu.tasarım59 reklam paketi
                Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Muratlı Milli Eğitim Müdürü Ali Erkol, “Bir Çinli düşünürün dediği gibi; bir yıl sonrasını düşünüyorsan ekin ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç ek ama yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insanları eğit. Eğitim camiası olarak gelecek yüzyıllarımızı garanti altına almak adına milli bir mücadele veriyoruz. Gerçekten de eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurudur. Bunu başarabilen toplumlar, çağdaşlaşmış ve kalkınmalarını gerçekleştirmiştir. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise, geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur” dedi.                Başöğretmen Atatürk’ün ‘Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünü anımsatan Müdür Erkol, “Ulu Önderimizin bize yüklediği gelecek nesli yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Bu güvene layık olmak için elimizden geleni, hatta gelenden fazlasını yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum” sözcüklerini kullandı.
                Öğretmenler, öğrenciler ve velilere öğütlerde bulunan Ali Erkol, “Sözlerimi Atatürk’ün bize ışık tutan, hedef gösteren sözleriyle son veriyorum; ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.’ 2019-2020 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve milletimize hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. İlköğretim Haftanız kutlu olsun” diyerek konuşmasını noktaladı.                B.B. Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Ecrin Peremeci, ‘İlköğretim Haftası’ adlı şiirini okudu.
                Çelenk sunma töreni burada sona ererken, 12 Eylül 2019 Perşembe günü saat 10.00’da B.B. Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde kutlama programı gerçekleştirilecek.

Yayınlanma Tarihi : 9/9/2019 10:48
Okunma Sayısı : 1105

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar