Dikkatli olun! Aldanmayın

Dikkatli olun! Aldanmayın
                Muratlı’da bazı vatandaşlara “Terör Örgütüne karıştınız” diyerek dolandırmaya çalışan şüpheli veya şüphelilere karşı güvenlik güçleri harekete geçti.                Muratlı Hizmet - Son dönemde Muratlı’da yaşayan bazı vatandaşlara mesaj atarak, kendisini polis olarak tanıtan ve vatandaşları “Terör Örgütüne karıştınız” diyerek telefonda dolandırmak isteyen kişi veya kişiler baş gösterdi.
tasarım59 reklam paketi
                Polis taklidi yapan ve vatandaşları; “Terör Örgütüne karıştınız” diyerek aldatmaya çalışan, ardından para talep eden şüpheli veya şüphelilere karşı ilçe sakinleri uyarıldı.
                Uyarı mesajında; “Son dönemde iletişim yoluyla dolandırıcılık suçu şüphelilerinin, halkımızı telefon ile arayarak kendisini polis, asker, savcı gibi unvanlar kullanmak suretiyle suç unsuru telefon görüşmeleri yaptığı, darbe mensupları ve terör örgütü üyeleri tarafından adınıza hat çıkarıldı, adınız darbeye karıştı ve darbe listesinde gibi bir takım kurgular üzerine operasyon yapılacağını beyan ederek vatandaşlarımızdan para ve altın talebinde bulundukları yönünde emniyet birimlerimize ihbarlar gelmektedir. Bu kapsamda telefonda kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, adınız darbeye karıştı, darbeciler listesinde diyerek para veya altın isteyenlere inanmayın. Böyle durumlarda en yakın emniyet birimine veya savcılığa müracaat edin” denildi.
Yayınlanma Tarihi : 1/10/2020 16:47
Okunma Sayısı : 3634

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar