Dikkat! Mağdur olmayın

Dikkat! Mağdur olmayın
                Tarla vasıflı araziler üzerindeki arsa özelliği taşımayan tarımsal arazilerin hisse satışları yapılmaya devam ediliyor. Vatandaşların uyarıları dikkate almadıkları görülüyor.                12 bin TL’ye arsa vaadi
                Muratlı’nın kırsal mahallelerinde vatandaşlara 12 bin TL’ye arsa dağıttıklarını ileri süren arsa simsarları, satışı daha da cazip hale getirmek için bazen ‘155 Ekran 4 K Full HD TV Veriyoruz’ derken, bazen de ‘Tek Taş Pırlanta Hediye’ diyor. Bazen ise 6 bin TL’si peşin, kalan 6 bin TL’si ise 300’er TL’lik taksitlerle alınıyor.
                İstanbul’dan bölgemize otobüslerle getirilen alıcılar, arsa simsarları tarafından ellerindeki büyük haritalar ve sözde arsa uzmanları aracılığı ile tarla üzerinde ikna ediliyor.
tasarım59 reklam paketi
                Belediyeden bilgi alın

                İnanlı Mahallesi, Kırkkepenekli ve Aydınköy Mahallesi’nde ortaya çıkan arsa simsarlarına karşı uyarılarda bulunan Aydınköy Mahallesi Muhtarı Gönül Çoban, Aydınköy sınırlarında imara kapalı yerlerden hisse satıldığını, her haftanın Pazar günü İstanbul’dan getirilen vatandaşların ‘Buraya villa yapılacak, imara açılacak’ gibi söylemlerle kandırıldığını belirterek önemle uyardı.
                Muhtar Çoban, satıştan önce belediyeden mutlaka bilgi alınmasını istedi.
                Sözleşme öncesi mutlak başvuru yapın
                Vatandaşları bu konuda uyaran Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ise, ‘Hisseli Satışlar’ ile alakalı olarak kırsal mahallelerden kendisine gelen şikâyetler üzerine yakın zaman önce bilgilendirme açıklaması gerçekleştirmişti.
                Hisseli satışlar ile ilgili yapılan incelemelerde söz konusu taşınmazların ’Tarımsal Alan’ olarak belirlendiğini belirten Başkan Tepe, şu ifadeleri kaydetmişti: “Gündemde olan satış işlemlerinde 250 – 300 m2 tarla hisselerinin konut amaçlı imarlı arsa niteliğinde ve parselasyon işlemlerinin tamamlandığı belirtilmektedir. Vatandaşlarımızın bu tür satışlara karşı daha duyarlı olmaları ve mağduriyete uğramamaları için satış vaadi ve sözleşmesi yapmadan önce mutlaka Muratlı Belediyesi’ ne başvuru yapıp yasal ve doğru bilgileri belediyeden almaları gerekmektedir. Bahse konu tarlalar 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’nda tarım alanında kalmasından dolayı konuta açılacak alanlar arasında yer almamaktadır. Bu tarlalara da tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar dışında konut amaçlı yapı yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yürürlükteki plan ve mevzuatlara göre bahse konu tarlanın bulunduğu alanda konut amaçlı uygulama imar planı yapılması mümkün değildir. Bu sebeple bahse konu tarlalardaki hissedarların her biri kendine ait müstakil yapı yapamayacaklarını bilmeleri gerekmekle birlikte, mağduriyet yaşamamaları için bu tür satışlara ilgi duymamaları tavsiye edilmektedir.”Yayınlanma Tarihi : 22/6/2020 01:42
Okunma Sayısı : 6442

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar