Değişim Zamanı Geldi!

                Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Selçuk Yurga, seçime bir hafta kala gündemi değerlendirdi.                Tüm başkan adaylarına başarılar dileyerek sözlerine başlayan Başkan Adayı Yurga, “Seçimden tüm esnafımızın hayrına sonuçlar çıkmasını diliyorum. Bu seçim aşamasında desteklerini esirgemeyen ve özveriyle çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.
                Seçim sürecinde Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın geçmiş dönemlerdeki harcamalarını ve imzalanan evraklarda sahtecilik yapıldığı yönündeki iddialarını yineleyen Selçuk Yurga, “Bu iddialardan herhangi birine herhangi bir cevap alamadık. Dolayısıyla 17 Mart günü yapılacak olan bütçe ve denetim raporlarını inceleme ibra sürecinde bu konu iyi bir şekilde tartışılacak ve gerekli girişimler yapılacaktır. Biz denetim ve yönetim raporlarının ibra edilmemesi yönünde fikrimizi şimdiden beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.
                Sıtkı Elfani’yi hedef alan Selçuk Yurga, “Sayın Başkan Sıtkı Elfani’nin 36 yılın yorgunluğuyla ne yaptığı bellidir, ne de yapacağım dediği icraatları yerine getirmeye muktedirdir. Devletimiz bile 65 yaşından sonra vatandaşına itimat etmeyip beden ve ruh sağlığı raporu istemektedir. Takdir esnafımızındır” diye konuştu.
                Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’na aday olan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özyürek’e de verdiği krediler üzerinden yüklenen Yurga, “Sayın Ali Özyürek gerek faizsiz krediler, gerekse kredi işlemlerinde ilk önceliği her zaman olduğu gibi yakın çevresine vermektedir. Muhalif olan kişiler genel itibariyle daha zor imkânlarla kredi kullanmaktadır. Ayrıca Ali Başkan kredi kullandırırken de oda seçiminde kendisi için destek istemektedir. Unutma başkan, sandık kapalı kutudur. Açılınca rüzgârı çarpar” dedi.
                Ali Özyürek ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Sekreteri Sema Kahya arasında yaşanan tartışmayı da gündemine taşıyan Selçuk Yurga, “Daha seçilmeden sekreteri işten çıkarmak, yerine başkasını bulmak yanlıştır. Ekmekle oynanmaz” şeklinde konuştu.
                Üç rakibine de seslenen Başkan Adayı Yurga, “Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yönetiminde bulunan Sayın Başkan Sıtkı Elfani, Sayın Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özyürek ve yine Sayın Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kaplan’ın oda yönetiminde oldukları dönemde esnafımız ne gördüyse, ne hizmet aldıysa daha fazlası için bir beklenti içine girmemelidir. Çünkü geçmiş geleceğin aynasıdır. Muratlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetimi tamamen değişmelidir” yorumunda bulundu.
                En doğru kararı esnafın vereceğini anımsatan Selçuk Yurga, “Seçim çalışmalarımız sırasında bilerek veya bilmeden kalp kırdıysak af ola. Bugüne kadar naçizane çabalarımızla siz değerli Muratlı esnafının teveccühüne layık olmaya çalıştık. Tüm esnafımızı 17 Mart günü genel kurulumuza bekliyoruz. Eminiz ki en doğru karar sizlerindir. Şimdi değişim zamanı! Saygılar sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?


UFUK GENÇTÜRK
EMRAH TUNCA
NEBİ TEPE
İMDAT ALTINTAŞ
ETHEM GÜMÜŞ
SÜLEYMAN BERK
reklam 1
Günlük Kurlar