Çiftçinin yüzünü güldürdü

Çiftçinin yüzünü güldürdü
                Nisan ayında etkili olan yağmur, çiftçileri memnun etti.                Hizmet Medya’yı ziyaret eden Muratlı Ziraat Odası Başkanı Ender Borucu yaptığı açıklamada; çiftçinin birkaç haftadan bu yana beklediği yağmurun yağmaya başladığını, bu yağışın üreticilere nefes aldırdığını kaydetti.
tasarım59 reklam paketi
                Çiftçinin sıkıntılı bir süreç yaşarken, Nisan yağmurları ile yüzünün güldüğünü aktaran Başkan Ender Borucu; “Son günlerde etkili olan yağış çok önemliydi. Nisan ayındaki yağışlar, çiftçideki endişeyi umuda dönüştürdü. Nisan yağmurları ekili alanlara ilaç gibi geldi. Bir yağmur daha bekliyoruz. 20 gün sonra bir yağış daha gerçekleşirse, ekinler için çok faydalı olur. Hububat canlandı. Şimdilik hububat rekoltesi yükseldi. Yağışın ekilen ayçiçeklerine de faydası oldu. Temennimiz Nisan yağmurlarının devam etmesi ve hasat zamanında çiftçilerimizin yüzlerinin gülmesidir” ifadelerine yer verdi.
                Ziyarette Ender Borucu’ya eşlik eden Ziraat Odası Yöneticileri ise, hükümete seslenerek; “Çiftçimiz dört gözle yağlık bitkilerin desteklemesini bekliyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 10/4/2019 12:44
Okunma Sayısı : 1165

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar