Büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandı

Büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandı
            Gerçekleştirdiği projelerle Tekirdağ’ı daha yaşanılabilir örnek bir kent haline getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarihsel değerleri korurken, kentin bugününe ve yarınlarına yön veren yatırımları yapmaya devam ediyor.            Başkan Kadir Albayrak: “Tekirdağ’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getireceğiz”
            Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tamamlanan, devam eden ve hazırlanan projeleriyle ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak; “İlk beş yıllık hizmet dönemimizde, vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2014 yılından bu yana kentimizde altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan yeşil alanlara, eğitimden kültüre, sağlıktan spora kadar pek çok projemizi gerçekleştirdik. 2’inci hizmet dönemimiz ise Tekirdağ halkının, Büyükşehir Belediyemizin hizmet ve yatırımlarının meyvesini alacağı bir dönem olacak. Çok güzel yeni projelerimiz var. Tekirdağ’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getireceğiz. Sevdamız Tekirdağ diyerek çıktığımız hizmet yolunda geçmişte olduğu gibi bundan sonra da önemli kararlarımızı halkımızla birlikte alacağız ve kentimizi birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.
            Prestij projeleri birer birer tamamlanıyor
            2019 yılı Mart ayı içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin önemli hizmetleri arasında yer alan Çerkezköy Kent Park 2’inci Etabı, Çerkezköy Kültür Merkezi, Süleymanpaşa Kent Konseyi Hizmet Binası, Şarköy Cemevi, Hayrabolu Şalgamlı Tarım Müzesi, Malkara Çınaraltı Mahallesi Güneş Enerjisi Sistemi, Muratlı Yüzme Havuzu ve Malkara Et Kombinası’nın açılışları gerçekleştirilecek.            Büyükşehir Belediyesi’nden Muratlı’ya değer katan yatırımlar
            Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından itibaren Muratlı ilçesinde önemli prestij projelerini gerçekleştirdi.
            Büyükşehir Belediyesi Muratlı Cumhuriyet İlkokulu
            Tekirdağ ili Muratlı ilçesinde yer alan 630 öğrenci kapasiteli 21 derslikli ilkokulun inşaatı tamamlanmış olup, çevre düzenlemesi yapılmış ve sonrasında eğitim ve öğretime kazandırılmıştır.            3.350 metrekare alana sahip okul, bodrum kat, zemin kat, 1. kat, 2. kat ve 3. kattan oluşmaktadır. Isınma durumu doğalgazlıdır.
            İnanlı Çeşmesi Mesire Alanı çevre düzenlemesi
            Muratlı’ya bağlı İnanlı Mahallesi’nde bulunan mesire alanı vatandaşların aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri, piknik yapabilecekleri bir sosyal yaşam alanı olarak düzenlendi.
            Çevre düzenlemesi ve inşaat çalışmaları yapılan toplan 43.000 metrekare alan üzerinde bank ve oturma yerleri, 59 adet piknik masası, 1.417 metre yürüyüş yolu, 1.323 metrekare kilit taşı araç yolu, 2 çeşme, 30 barbekü yapıldı ve 2 çocuk oyun grubu ile 1 fitness grubunun kurulumu gerçekleştirildi.            Muratlı Cemevi
            Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Muratlı Sosyokültürel Tesis (Cem Evi) hizmete sunuldu.
            Toplam 1.450 metrekare kapalı alana sahip Muratlı Sosyokültürel Tesis (Cem Evi), bodrum, zemin ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşuyor. Tesis bünyesinde çok amaçlı salon, aşevi, derslikler, kütüphane cenaze tören alanı, morg ve gasilhane yer alıyor.            Muratlı Yüzme Havuzu
            Muratlı ilçesinde başarılı yüzücülerin yetişmesi amacıyla Yüzme Havuzu’nun projesi hayata geçirildi.
            Toplam 5.150 metrekare inşaat alanına sahip Muratlı Yüzme Havuzu bünyesinde spor salonu, sauna, masaj salonu, dinlenme salonları, soyunma odaları, sığınak, yüzme havuzu, idari odalar, tribünler ve oyun salonu yer almaktadır.            Muratlı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi Projesi
            Muratlı ilçesi 100. Yıl Caddesi’nde hayata geçirilecek Muratlı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi projesi hazırlandı.
            Toplam 3.200 metrekare inşaat alanına sahip projenin bodrum katında otopark yer alacak. Üst kısmı ise peyzaj düzenlemesi yapılarak halka açık meydan olarak hizmete sunulacak.            Büyükşehir Belediyesi’nden 120 bini aşkın kişiye deprem eğitimi
            Tekirdağ ilinin bir deprem kenti olduğu bilinciyle çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, toplumda deprem bilincini oluşturmak ve depremden korunmak amacıyla 2014 yılında başlattığı çalışmalarını sürdürüyor.
            Gerçekleştirilen eğitim programlarını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, düzenli olarak takip ederek; görevlilerden bilgiler alıyor.
            Büyükşehir Belediyeleri içinde bir ilk
            Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem bilincini oluşturmak için başlatılan çalışmalar kapsamında deprem simülasyon eğitim tırları hayata geçirildi.
            Türkiye genelinde Büyükşehir Belediyeleri içinde ilk olma özelliği taşıyan eğitim tırları ile 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilköğretim okulları ziyaret edilerek; Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan yetkililer tarafından öğrencilere deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler anlatılıyor.
            Öğrenciler, yaşam alanlarının küçük bir örneğinin oluşturulduğu deprem tırlarında eşyaların duvar ve zeminlere sabitlenmesinin önemini, depremin yaratacağı korku ve şoku nasıl aşacakları gibi konuları 6 büyüklüğünde yaşatılan deprem canlandırması ile öğreniyorlar. Eğitimde ayrıca depreme hazırlık aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi hayati öneme sahip konulara da dikkat çekiliyor.            Hizmet ağı Tekirdağ’ı Kadir Albayrak ile sarıyor
            Başkan Kadir Albayrak’ın insan odaklı hizmet vizyonu doğrultusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ilçede halkın ihtiyaçları ve beklentilerini karşılamak amacıyla yeni projeler hazırlandı.
tasarım59 reklam paketi
            Gerçekleşecek her proje hızlı bir dönüşümün yaşandığı Tekirdağ’a değer katacak.
            Başkan Kadir Albayrak: “Hizmetlerimiz katlanarak artacak”
            Tamamlanan, devam eden ve gerçekleştirilecek hizmet, yatırım ve projelerle ilgili bilgiler veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hizmet Medya’ya yaptığı açıklamasında; “İlk beş yıllık hizmet dönemimiz kurumsallaşma ve teşkilatlanmamızı gerçekleştirdiğimiz, büyük projeleri gerçekleştirmeye başladığımız bir dönem oldu. İkinci hizmet dönemimiz ise, Büyükşehir Belediyemizin hizmet kapasitesinin katlanarak arttığı, halkımızın hak ettiği hizmetleri aldığı bir dönem olacak” dedi.
Yayınlanma Tarihi : 12/3/2019 12:51
Okunma Sayısı : 813

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar